ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روانشناسی کردن کسانی که زیاد خرید می کنند

این احساس خوشایند است زیرا شما را به درجه بالای خوشحالی می رساند و روحیه تان را بهبود می بخشد. ولی مواظب باشید تمایل به خرید كردن در زمان‌های مختلف نوعی نشانه است كه خبر از ابتلا به بیماری روانی می دهد.

براساس مطالعات انجام شده در دانشگاه اشتوتگارت آلمان، خرید كردن وضعیتی است كه در آن فرد می تواند هیجانات درونی خود را مهار كرده، اعتماد به نفس خود را تقویت كند و به آرامش درونی برسد.

اكثر افرادی كه در زندگی عاطفی خود دچار تنش و ناامیدی شده اند بیشتر از هر زمان دیگری میل به خرید كردن از خود نشان می‌دهند و جالب اینجاست كه خود می دانند هیچ احتیاجی به جنسی كه خریداری كرده اند، ندارند.

واقعیت این است كه افرادی كه به خرید كردن و حتی window shopping اعتیاد دارند دچار نوعی افسردگی شدید و ناراحتی روانی هستند كه غالباً در پی این اعتیاد خود را مخفی می سازد. برطرف كردن دل گرفتگی و رهایی از آشفتگی های روحی مهمترین دلایلی است كه تمایل به خرید را در فرد افزایش می‌دهد. افراد از این طریق حال روحی خود را كمی بهبود بخشیده و از اینكه می بینند فروشنده به آنها احترام می‌گذارد و برایشان اهمیت قائل می شود، احساس مهم بودن می كنند و اینگونه نیازهای روحی شان را برآورده می‌سازند.

برخی نیز خرید های خود را از طریق اینترنت، پست یا تلفن سفارش می دهند، تا شادی رسیدن یك بسته را احساس كنند. اما در واقع این افراد از طریق خرید كردن تلاش دارند، توازن روحی خود را حفظ كنند و فضای تهی درونی خود را پر نمایند. اجناس خریده شده مهم نیستند، نیاز روانی ای كه با خرید آنها تامین می‌شود بیشترین اهمیت را دارد.

این تحقیق را هشداری بزرگ برای زندگی زناشویی تان بدانید. اگر همسر شما بیش از گذشته به خرید كردن تمایل پیدا كرده، به جای سرزنش او به راه حل مسئله ای كه باعث بروز این رفتار در وی شده بیندیشید.

منبع: زن روز

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-روانشناسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-روانشناسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده