ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

محرومیت ۴۱ ناشر از حضور در نمایشگاه کتاب ۹۶

به گزارش خبرنگار مهر، همایون امیرزاده رئیس هیات رسیدگی به تخلفات ناشران حاضر در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عصر امروز پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت با اشاره به رصد تخلفات صورت گرفته در نمایشگاه امسال تا امروز که نهمین روز فعالیت نمایشگاه است، گفت: هیات رسیدگی به تخلفات ناشران تا کنون مبادرت به صدور ۶۱ رای کرده است که مصادیق تخلفات مربوطه، نقد کردن بن کارت های اعتباری خرید کتاب از سوی غرفه داران، عرضه کتاب های غیر به صورت گسترده، عرضه و فروش کتب سایر ناشران، واگذاری غرفه به دیگران، فروش کالاهایی غیر از کتاب (از قبیل اسباب بازی، پازل، نرم افزار، لوح فشرده و ...)، ارائه و فروش کتاب افست و عدم رعایت حجاب و شئونات اسلامی از سوی غرفه داران بوده است.

امیرزاده سپس گفت: بر اساس ۶۱ رای صادر شده از سوی هیات رسیدگی به تخلفات ناشران، غرفه های ۴۱ ناشر تا پایان نمایشگاه تعطیل و ناشران آنها از حضور در سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سال ۹۵ و همچنین تمامی نمایشگاه های استانی کتاب در سال جاری محروم شدند.

۲۰ رای صادره دیگر هم ناظر بر تعطیلی غرفه به مدت یک روز، دو روز و یا سه روز و یا تذکر و اخطار کتبی به غرفه ها بوده است.

همچنین به گفته رئیس هیات رسیدگی به تخلفات ناشران، ناشران حاضر در بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران  از میان ۴۱ ناشری که غرفه شان تا پایان نمیاشگاه تعطیل و خودشان هم از حضور در نمایشگاه سی ام و همچنین تمامی نمایشگاه های استانی محروم شده اند، ۶ ناشر کسانی بوده اند که مبادرت به نقد کردن بن کارت های اعتباری خرید کتاب و تبدیل آنها به پول کرده اند.

امیرزاده همچنین یادآور شد: ۴۱ ناشری که تا روز نهم نمایشگاه برای آنها رای تعطیلی غرفه تا پایان نمایشگاه و محرومیت از حضور در نمایشگاه بعدی صادر شده است، در بخش های مختلف نمایشگاه اعم از ناشران عمومی، ناشران دانشگاهی، ناشران آموزشی و ناشران کودک و نوجوان بوده اند ضمن اینکه غرفه یک ناشر هم در بخش بین الملل هم به دلیل عرضه کتاب های مغایر با ضوابط و آیین نامه نمایشگاه تا پایان فعالیت این دوره از نمایشگاه کتاب تعطیل شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده