ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آسيب جانك فودها براي كليه ها مشابه ديابت است

نتايج يك مطالعه جديد نشان مي دهد كه مصرف غذاهاي ناسالم موسوم به جانك فود به اندازه بيماري ديابت، به كليه ها آسيب مي زند.

آسيب جانك فودها براي كليه ها مشابه ديابت است

نتايج اين مطالعه جديد نشان مي دهد كه مشكلات ناشي از مصرف جانك فود و يا يك رژيم غذايي پر چرب مشابه ديابت نوع دو است.

محققان اين مطالعه را روي موش ها انجام دادند؛ آنها موش ها را به دو دسته تقسيم كردند و به يك گروه از آنها براي هشت هفته يك رژيم غذايي حاوي جانك فود دادند و به گروه دوم براي پنج هفته يك غذاي ويژه پرچرب دادند.

پژوهشگران سپس تغييرات ناشي از اين رژيم هاي غذايي بر سطح قند خون موش ها و نيز انتقال گلوكز در كليه ها را بررسي كردند.

انتقال دهنده هاي گلوكز نقش مهمي در ابتلا به ديابت دارند و مشكلات همراه آنها مي تواند مشكلات مهمي براي اندام هاي داخلي ايجاد كنند.

نتايج اين مطالعه نشان داد كه موش هاي مبتلا به ديابت نوع دو انتقال دهنده هاي گلوكز و پروتيين هاي تنظيمي بيشتري داشتند، اما رژيم غذايي تغييرات مشابهي را در همان گيرنده ها ايجاد كرد، به اين معني كه مي تواند همان مشكلاتي را ايجاد كند كه افراد مبتلا به ديابت تجربه مي كنند.

ديابت نوع دو زماني ايجاد مي شود كه بدن امكان توليد مقدار كافي انسولين ندارد و يا نمي تواند واكنش مناسبي به ان داشته باشد.

زماني كه اين اتفاق مي افتد سطح قند خون بالا مي رود كه بر ارگان هايي از جمله كليه ها آسيب مي زند.

منبع: ایرنا

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X