ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قيمت نفت خام در بازار جهاني افزايش يافت

قيمت نفت خام در بازار جهاني روز سه شنبه تحت تاثير كاهش توليد نفت در كانادا و نيجريه ، افزايش يافت.

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري فرانسه از نيويورك ، قيمت نفت خام پايه بورس نيويورك (وست تگزاس اينترمديت) براي تحويل در ماه ژوئن ، با 1.22 دلار افزايش به هربشكه 44.66 دلار رسيد.

در لندن نيز بهاي هر بشكه نفت خام برنت براي تحويل در ماه ژوييه با 1.89 دلار افزايش به 45.52 دلار رسيد.

سرمايه گذاران نفتي روز سه شنبه به اين نتيجه گيري رسيدند كه وقفه هاي ايجاد شده در منطقه شن هاي نفتي آلبرتا كانادا بر اثر آتش سوزي ، مدت بيشتري از انتظارات طول خواهد كشيد هر چند كه خسارات جدي به تاسيسات اين منطقه وارد نشده است.

«تيم ايوانز» تحليلگر نفتي موسسه «سيتي فيوچرز» در اين زمينه گفت: هر چند شركت هاي توليد كننده نفت تعدادي از كارگران خود را تا پايان هفته به محل كار باز مي گردانند اما به اعتقاد ما احياي كامل توليد 2 تا 3 هفته به طول مي انجامد.

در همين حال از نيجريه نيز خبر رسيد كه توليد نفت اين كشور به دليل خرابكاري در خطوط لوله نفت به پايين ترين حد 22 سال اخير رسيده است.

بنا بر اطلاعات «بلومبرگ» ، توليد نفت نيجريه كه بزرگترين توليدكننده نفت در آفريقا است ، براي اولين بار از سال 1994 تا كنون به كمتر از 1.7 ميليون بشكه در روز رسيده است.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X