ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رای مجلس سنا به تعلیق و محاکمه رییس جمهور برزیل به دلیل جعل آمار

سنای برزیل رای به برکناری و محاکمه دیلما روسف رییس جمهوری این کشور داد.رای سنا به تعلیق و محاکمه رییس جمهور برزیل

به گزارش عصر ایران  به نقل از سی ان ان پس از نزدیک به یک روز بحث و بررسی سناتورهای موافق و مخالف استیضاح روسف در سنای برزیل، در نهایت  با رای موافق 55 سناتور رییس جمهوری برزیل از کار برکنار و تا 6 ماه آینده باید در دادگاه پاسخگوی اتهام جعل و دستکاری در آمار اقتصادی کشور باشد.

22 سناتور از 81 سناتور مجلس سنای برزیل در حمایت از روسف به طرح استیضاح او رای مخالف دادند.

در جلسه سنای برزیل که بیش از یک روز به طور بی وقفه ادامه یافت 71 سناتور در موافقت یا مخالفت با طرح استیضاح روسف سخنرانی کردند.

روسف با این رای سناتورهای برزیل به مدت 6 ماه از سمت خود تعلیق می شود و در طی این شش ماه باید به اتهامات او در دادگاه رسیدگی شود.

بسیاری از مخالفان رییس جمهور چپگرای برزیل در ماه های گذشته با برپایی تظاهرات گسترده در شهرهای مختلف برزیل خواستار کناره گیری او از قدرت و محاکمه روسف شده بودند.

روسف نخستین رییس جمهوری زن تاریخ برزیل است. او از سال 2012 جانشین" لوییز ایناسیو لولا داسیولا" متحد سیاسی خود و رییس جمهور سابق برزیل شد.

سنای برزیل در حالی با رای به استیضاح رییس جمهوری این کشور را از سمت خود تعلیق کرده است که این کشور تا 3 ماه دیگر میزبان بزرگ ترین رویداد ورزشی یعنی المپیک 2016 در شهر ریودو ژانیرو است.

تابلو رای مجلس سنای برزیل در حمایت از طرح استیضاح رییس جمهور

رای سنا به تعلیق و محاکمه رییس جمهور برزیل

روسف پیش از رای سنای این کشور به استیضاحش، اعلام کرده بود با تمام قدرت در برابر اراده مخالفان سیاسی اش برای عزل او از قدرت به شیوه شبه قانونی مبارزه خواهد کرد.

در طی 6 ماه آینده رییس جمهور تعلیق شده برزیل از نیمی از حقوق سالانه 104 هزار دلاری خود بهره مند خواهد بود. او همچنین در طی این مدت اجازه دارد در اقامتگاه ریاست جمهوری برزیل (کاخ آلوورادا) اقامت کند.

او همچنین به احتمال زیاد همچنان اجازه خواهد داشت تا 6 تن از کارمندان دفتر ریاست جمهوری و همچنین دو راننده مخصوص خود را در خدمت داشته باشد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده