ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حمایت اکثریت سنای برزیل از برکناری رییس جمهور

اکثر اعضای سنای برزیل می‌گویند به تعلیق و دادگاهی شدن دیلما روسف، رئیس جمهور این کشور رای می‌دهند.

به گزارش عصر ایران به نقل از پرس تی وی، گفتنی است سنای برزیل در حال بحث و تبادل نظر درباره پرونده فساد مالی روسف است و تا طبق برنامه تا ساعاتی دیگر درباره محاکمه وی رای گیری خواهد کرد.

در صورتی که 41 سناتور از 81 عضو سنای برزیل علیه روسف رای دهند، وی تعلیق و ظرف شش ماه محاکمه می شود.

در صورت برکناری روسف، میشل تمر، معاون وی تا قبل از برگزاری انتخابات در سال 2018 به عنوان جانشین موقت، زمام امور کشور را در دست خواهد گرفت.

اولین رئیس جمهور زن برزیل استیضاحش را غیرقانونی و کودتایی دانسته که با توطئه مخالفانش آغاز شده است.

وی متعهد شده است تا «آخرین لحظه» مبارزه خواهد کرد.

معترضان مخالف استیضاح، روز چهارشنبه تظاهراتی سراسری در حمایت از رئیس جمهور برگزار کردند که به درگیری با پلیس منجر شد.

برزیل با بدترین دوره رکود اقتصادی طی ربع قرن اخیر مواجه است و میزان رضایت عمومی از عملکرد روسف نیز به شدت کاهش یافته است.

نظرسنجی جدید موسسه داتافولها نشان داد 68 درصد مردم برزیل خواهان استیضاح روسف هستند که در مقایسه با 3 ماه قبل 8 درصد افزایش یافته است.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده