ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرقت از خانه هایی که مرد ندارد

چند جوان افغان که بعد از شناسایی منازل بانوان پول دار از آنها دزدی می کردند، دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما؛ هجدهم بهمن پارسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت منزل در منطقه مینی سیتی به کلانتری 164 قائم اعلام شد.

با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که چند جوان افغان با تهدید چاقو و قمه ، ادست و پای شاکی و مادرش را بستند و در ادامه وجوهات نقد داخل خانه و همچنین طلا و جواهرات شاکی و مادرش را سرقت کردند .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت به عنف منزل" و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : چند روز پیش ، چند جوان افغان به عنوان گچ کار به منزل من آمدند و طی این چند روز در خانه من حضور داشتند ؛ بنده به همراه مادرم به تنهایی زندگی می کنم و آنها دراین چند روز متوجه این موضوع شده بودند ؛ حدودا ساعت 02:00 بامداد 1394/11/8 در حالیکه به علت کار گچ کاری ، من و مادرم داخل یکی از اتاق ها در حال استراحت بودیم ، متوجه باز شدن در خانه شدم ؛ از اتاق بیرون آمدم تا موضوع را بررسی کنم که ناگهان دو نفر از کارگران افاغنه بنام های "علیرضا" و "نعمیم" به سمت من حمله ور شده و با تهدید چاقو مرا مجبور به سکوت کردند ؛ آنها ابتدا دست و پا و دهان من و مادرم را بسته و داخل یکی از اتاق ها زندانی کرده و سپس تمامی طلا و جواهرات و همچنین وجه نقد داخل خانه به ارزش تقریبی 40 میلیون تومان را دزدیدند و سپس از خانه خارج شدند.

با آغاز رسیدگی به پرونده سرقت به عنف منزل در منطقه مینی سیتی و در شرایطی که کارآگاهان در پی شناسایی مخفیگاه متهمان و دستگیری دزدان آن بودند ، وقوع سرقت مشابه دیگری این بار در منطقه فرمانیه - خیابان دیباجی شمالی به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد که در آن چند جوان افغان به همان شیوه و شگرد 150 میلیون تومان سرقت کرده بودند .

با حضور کارآگاهان در محل سرقت اخیر در منطقه فرمانیه و انجام دادن تحقیقات اولیه مشخص شد که در این خانه ، شاکی به همراه مادر و خواهر کوچکترش زندگی می کند .

بانوی شاکی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حدودا ساعت 12:00؛ دوم اسفند 1394 متوجه سر و صدای مادرم از داخل اتاق پذیرایی شدم ؛ قصد خارج شدن از اتاق خود را داشتم که ناگهان یک نفر از پشت سر به من حمله ور شد و با چاقو مرا تهدید کرد که "صدایت در نیاید" . بسیار ترسیده بودم ؛ زمانی که داخل اتاق پذیرایی آورده شدم ، مادرم را مشاهده کردم که با دست و پای بسته شده بر روی صندلی قرار داشت و یک جوان افغان نیز با چاقو و [ شوکر ] بالای سرش ایستاده بود ؛ خواهر کوچکترم نیز داخل یکی از اتاق حبس شده بود . دزدان با رشته ای پلاستیکی ، دستانم را از پشت سر و دهانم را نیز با پارچه ای بستند تا مانع از کمک خواستن من شوند ؛ آنها پس از بریدن طلا و جواهرات داخل دستان من و مادرم به سراغ گاو صندوق رفته ، طلا و جواهرات و همچنین وجوه نقد داخل آن را سرقت کرده و از محل متواری شدند " .

کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با اطمینان از دو سرقت از سوی یک گروه از سارقان ، دستگیری "علیرضا . خ" (27 ساله) و "نعیم . م" (25 ساله) را در دستور کار خود قرار دادند .

با شناسایی مخفیگاه "علیرضا" در شهرستان ورامین - منطقه خیرآباد ، کارآگاهان به این محل مراجعه و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که علیرضا از این محل متواری شده است ؛ با اقدامات دقیق پلیسی ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که "علیرضا" پس از متواری شدن از منطقه خیرآباد ، به تازگی و به عنوان نگهبان در یک مجتمع مسکونیِ در حال ساخت و ساز مشغول به کار شده است که بلافاصله کارآگاهان با شناسایی دقیق این محل در منطقه سعادت آباد ، در 12 اردیبهشت امسال علیرضا را دستگیر کردند.

با دستگیری "علیرضا . خ" به عنوان سرکرده گروه ، مخفیگاه دو متهم دیگر پرونده بنام های "نعیم . م" و "فرید . ع" (هر دو نفر 25 ساله) در یک خانه مجردی در منطقه خیرآباد شناسایی و در همان تاریخ 12/02/1395 دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند .     

در بازرسی از مخفیگاه متهمان ، کارآگاهان موفق به کشف تعدادی گوشی تلفن همراه و همچنین مقادیری طلا و جواهرات شدند که متهمان صراحتا به مسروقه بودن تمامی این اموال اعتراف کردند ؛ همچنین یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 قرمز رنگ نیز  از متهمین کشف شد که در بررسی سوابق موتور سیکلت مشخص شد که دارای سابقه سرقت در شهرستان ورامین است .

یکی از مالباختگان که متهمان در منطقه اوشان اقدام به زورگیری گوشی تلفن همراه و رشته گردنبند طلا از وی کرده بودند ، پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی و شناسایی دقیق متهمان به کارآگاهان گفت : " در ساعت 13:00 مورخه 13/10/1394 با خودرو شخصی خود وارد پارکینگ مجتمع شدم ؛ همزمان با ورود به پارکینگ ، جوانی افغان نیز در حال زدن برچسب آگهی بر روی دیوار مجتمع مسکونی ما بود . داخل پارکینگ و به محض پیاده شدن از ماشین ، ناگهان همان جوان افغان را با چاقو در مقابل خود مشاهده کردم ! قصد فریاد زدن داشتم که این شخص با ضربه ای شدید که به صورتم زد مرا بر روی زمین انداخت و با تهدید چاقو اگوشی تلفن همراه و یک رشته گردنبند طلا از من سرقت کرد و به سرعت از محل متواری شد " . 

مالباخته ای دیگر که متهمین در شهرستان ورامین اقدام به سرقت موتورسیکلت و دیگر اموال وی و همسرش کرده بودند ، پس از شناسایی متهمین در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: "بهمراه همسرم [داخل خانه سرایه داری محل زندگی خود در یک گاوداری ] در حال استراحت بودیم که متوجه ورود یک نفر از طریق دیوار به داخل گاوداری شدم ؛ با باز شدن دربِ گاوداری چند نفر دیگر نیز وارد گاوداری شده و با تهدید چاقو و قمه مرا مجبور به تسلیم کردند . آنها دست و پای من و همسرم را داخل اتاق نگهبانی بسته و در ادامه اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه ، طلا و جواهرات متعلق به همسرم ، مبلغ 400 هزار تومان پول و همچنین موتورسیکلت [ طرح ] هوندا 125 متعلق به گاوداری کرده و از محل خارج شدند " .

در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان و شناسایی دقیق متهمین از سوی آنها ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهمین با استفاده از موتورسیکلت هوندا 125 قرمز رنگ سرقت شده از گاوداری و همچنین به صورت پیاده نیز اقدام به انجام چندین فقره زورگیری و انجام سرقت های بعنف گوشی های تلفن همراه و طلا و جواهرات از افراد پیاده و رهگذر کردند که تعدادی از این مالباختگان شناسایی و به پایگاه یکم پلیس آگاهی دعوت شدند .

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : " با توجه به شناسایی دقیق متهمین توسط تعدادی از شکات و مالباختگان ، کشف اموال مسروقه از متهمین و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی ، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهمین جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که توسط چند جوان افاغنه و به شیوه و شگردهای مختلف مورد تهدید ، زورگیری ، سرقت اموال و ... قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اتوبان شهید صدر - مسیر شرق به غرب - ابتدای خیابان قلندری شمالی مراجعه نمایند.


[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-پربازدیدها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده