ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آموزش پیشگیری از اعتیاد برای ۲۱۳ هزار اردبیلی اجرا شد

بهزاد ستاری بعدازظهر پنج‌شنبه در حاشیه کارگاه پیشگیری از اعتیاد در گفتگو با خبرنگار مهر با تأکید به اینکه عمده تمرکز این برنامه‌ها آگاه‌سازی خانواده‌ها است، تصریح کرد: در موضوع پیشگیری از اعتیاد، بهزیستی رویکرد اجتماع‌محور را دنبال می‌کند.

وی افزود: بر اساس این رویکرد در میان اقشار مختلف گروه‌هایی تشکیل شده و آموزش‌هایی به گروه‌ها ارائه می‌شود از جمله در یک کارخانه از خود کارگران انتخاب شده و برنامه‌های آموزشی پیاده می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان با تأکید به اینکه سال گذشته ۲۱۳ هزار نفر در محیط‌های کارگری، محلات، مدارس و دانشگاه‌ها آموزش دیدند، اضافه کرد: در واقع بهزیستی به دنبال توانمندسازی علمی جامعه سالم است.

ستاری به ساماندهی مراکز بهبود اقامتی میان‌مدت معتادان نیز اشاره کرد و افزود: علاوه بر جامعه هدف سالم، در امر اعتیاد نیز بهزیستی نسبت به ترک اعتیاد فرد معتاد، حمایت از وی برای بازگشت به چرخه زندگی و آموزش خانواده وی اقدام می‌کند.

وی افزود: از جمله حمایت روانی از خانواده معتاد، تغییر الگوی مصرف مواد فرد معتاد، ارائه مشاور برای وی و خانواده او و اجرای برنامه‌های فرهنگی و معنوی در خصوص معتادان در دستور کار است.

مدیرکل بهزیستی استان درعین‌حال به حمایت و آموزش معتادان برای جلوگیری از بازگشت مجدد به اعتیاد اشاره کرد و متذکر شد: در تحقق این برنامه‌ها از ظرفیت سایر دستگاه‌های اجرایی نیز استفاده می‌شود.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده