ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

6 میلیون خانوار عشایری و روستایی در کشور بیمه هستند

جشنواره عشایر مغان معاون بیمه‌ای و امور استان‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: هم‌اکنون ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار خانوار عشایری و روستایی و بیش از ۳ هزار کارگزار بیمه ای زیرپوشش این صندوق هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند،  محمد پوستین‌‌دوز ظهر امروز در ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر شهرستان بیرجند اظهار داشت: مهم‌ترین برنامه  امسال صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان اقتصادی ‌کردن فعالیت کارگزاری های بیمه اجتماعی کشاورزان است.

وی گفت: ساماندهی کارگزاری‌های بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان شامل چگونگی ایجاد کارگزاری‌ها، نظارت برکارگزاری ها، تطبیق کارگزاری‌ها، رتبه‌بندی کارگزاری‌ها، به‌روز‌رسانی مجوزکارگزاری‌ها و حمایت از آنها در دستور کار است.

معاون بیمه‌ای و امور استان‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی طبق اصل 22 قانون اساسی تکلیفی مبنی بر این دارد که تامین اجتماعی حقی همگانی است که دولت مکلف است از منابع عمومی و دولتی آن را اجرا کند.

وی افزود: مبحث طرح ملی بنا بر پایه نظام نوین اطلاعات از دیگر طرح‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان  است که در این طرح فعالیت‌هایی از جمله جمع‌آوری تمامی پرونده‌ها از کارگزاری سطح کشور، ساماندهی سوابق بیمه گذاران و به روزرسانی آنها، الکترونیکی کردن پرونده ها و صدور کارنامه سوابق بیمه شدگان است که در دهه فجر امسال  رونمایی می‌شود.

معاون بیمه‌ای و امور استان‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور تصریح کرد: تعامل با سایر دستگاه‌ها از دیگر برنامه‌های مدنظر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان است که تکمیل‌کننده همه برنامه‌ها این صندوق است‌.

پوستین‌دوز با اشاره به اینکه کمتر از 300 ‌نیروی انسانی در سطح کشور در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مشغول به کار هستند، اظهار داشت: با توجه به نیرو کم در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان اما همانند اوایل انقلاب به وسیله این تعداد نیرو کارها جهادی ارزشمندی در حال انجام است.

وی افزود: موفقیت صندوق بیمه اجتماعی منوط به این است که تعاملات بین دستگاهی بیشتر و از ظرفیت ها موجود استفاده شود و اطلاع رسانی جامع در این  راستا در بین روستائیان انجام شود زیرا روستائیان سرمایه‌های ما هستند و در این  طرح 10 درصد حق بیمه را دولت و تنها 5 درصد حق بیمه را بیمه‌گذار پرداخت می‌کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X