ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سیدحسن نصرالله:دونکبت بزرگ تروریسم صهیونیستی وتکفیری طرح هائی انگلیسی و آمریکائی هستند

به گزارش ایرنا، سیدحسن نصرالله عصر پنجشنبه که همزمان با سالروز میلاد حضرت ابالفضل العباس(ع) و به مناسبت روز جانباز مقاوم از طریق ویدئو کنفرانس سخن می گفت، تاکید کرد که داعش در همه جبهه ها شکست خورده است و به همین دلیل مردم بی گناه و عادی را هدف می گیرد و مشابه این جنایات تروریستی آن را در عراق ، سوریه و لبنان دیده ایم.
دبیرکل حزب الله در بخش اول سخنان خود به تحولات و پرونده های منطقه اشاره کرد وبا یادآوری روز نکبت بزرگ تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی در خاک فلسطین با طراحی و حمایت بریتانیا، خاطرنشان کرد که پیامدهای این نکبت همچنان امت عربی و اسلامی را آزار می دهد و امنیت ، ثبات و آینده آن را تهدید می کند.
سیدحسن نصرالله با بیان اینکه از دهها سال دشمنان برنامه ریزی می کنند که امت اسلامی و عربی پرونده های مهم خود مانند فلسطین را فراموش کنند، اظهارداشت: متاسفانه روز نکبت هم مانند دیگر پرونده های متعلق به فلسطین فراموش شده است و تنها چند کشور و گروه آن را زنده نگه داشته اند.
وی تصریح کرد: همانطور که بریتانیا عامل نکبت بزرگ ایجاد رژیم جعلی صهیونیستی در فلسطین است امروز هم آمریکا و همپیمانان منطقه ای آن گروه های تروریستی را در منطقه ما ایجاد کرده اند تا باقیمانده روحیه مقاومت را نابود کنند.
دبیرکل حزب الله با بیان اینکه بین نکبت سال 1948 با نکبت امروزتفاوتی اساسی وجود دارد، گفت: اما امروز مردان و زنان ، ارتش ها ، دولت ها ، ملت ها، جنبش ها و جریان هائی بیدار، بصیر، قدرتمند و زنده در منطقه وجود دارند که با عزمی راسخ تصمیم دارند طرح آمریکایی را با از بین بردن همه عناصر و ابزار آن ساقط کنند و اجازه نمی دهند مانند طرح بربتانیا موفق شود.
سید حسن نصرالله افزود: داعش در همه جبهه ها شکست خورده و به همین دلیل مردم بی گناه و عادی را هدف می گیرد و مشابه این جنایات تروریستی آن را در عراق ، سوریه و لبنان دیده ایم.
وی خاطرنشان کرد: « هیلاری کلینتون» در سال 2009 هنگامی که وزیر خارجه بود درمقابل مجلس نمایندگان آمریکا گفت که ما از بیست سال قبل به کسانی که القاعده خوانده می شوند و دارای فکر وهابی بودند را با کمک ارتش پاکستان برای جنگ با اتحاد جماهیر شوروری کمک کرده ایم و امروز بهای آن را می پردازیم.
دبیرکل حزب الله تصریح کرد: آمریکا ، اسرائیل و غرب امروز با مشکلی در منطقه مواجه هستند که نام آن محور مقاومت ، جمهوری اسلامی ایران، جمهوری عربی سوریه ، جنبش های مقاومت در لبنان و فلسطین و بیداری امت و شکل گیریی مقاومت در عراق و یمن است که می دانند چگونه با دشمن جدید یعنی تروریسم تکفیری مبارزه کنند.
سیدحسن نصرالله اظهارداشت: آمریکائی ها تلاش کردند تا از همان تجربه مقابله با اتحاد جماهیر شوروی استفاده و عناصر جنگی را از سعودی ، اروپا ، فرانسه ، بریتانیا و کشورهای شورای همکاری وارد سوریه و عراق کردند.
وی خاطرنشان کرد: از آنجا که متجاوزان اسرائیلی نمی تواند با معنویت ، اندیشه و اولویت های مقاومت بجنگند ، آمریکائی ها و غربی ها تصور کردند می توانند از این عناصر جنگی به اصطلاح مجاهد استفاده کنند زیرا آنها با نام اسلام می جنگند.
دبیرکل حزب الله تصریح کرد: اما مشکل آمریکا و غرب کسانی هستند که محور مقاومت نامیده می شود و با اسرائیل می جنگند ، هیمنه آمریکا را نمی پذیرند ، می گوید نفت و مواهب آن باید برای امت اسلامی و عربی باشد نه اینکه منافع شرکت های بزرگ غربی را تامین کند و از کرامت و مقدسات امت و فرهنگ مقاومت کوتاه نمی آیند.
سیدحسن نصرالله تاکید کرد: بین اسرائیل و تروریسم تکفیری یک فرق وجود دارد و آن اینکه تکفیری ها با نام دین و اسلام می جنگند و آمریکا و غرب و همپیمانان منطقه ای آنها تصمیم دارند این نکبت بزرگ به نتیجه برسد که اگر موفق شوند ، پرونده فلسطین هم برای همیشه فراموش می شود.
وی با بیان اینکه « آنها نمی خواهند با استفاده از داعش ، تنها حزب الله را از بین ببرند بلکه هدف آنها جنگ با جمهوری اسلامی ایران، ایجاد تغییرات و تحولات در عراق و نظام مقاوم سوریه است»، گفت: آنها می خواهند داعش در مرزهای شرقی و غربی ایران مستقر شود و اگر توانستند در داخل ایران نفوذ کند و رژیم سعودی در این زمینه تلاش می کند.
دبیرکل حزب الله افزود: در لبنان هم می خواهند تا تروریست های تکفیری داعش را از شهرک عرسال در شمال شرق و نزدیک مرزهای سوریه به سواحل دریای مدیترانه برسانند و ما باید نسبت به این خطر و تهدید که سالهاست با آن مواجه هستیم، هوشیار باشیم و آن را بشناسیم.

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده