ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بانک های عامل بیشترین تعامل را با کمیته امداد تویسرکان دارند

به گزارش ایرنا سید سعید حسینی پنجشنبه در آیین تجلیل کمیته امداد امام خمینی(ره) تویسرکان از مدیران بانک های عامل این شهرستان گفت: تویسرکان با همکاری بانک های عامل شهرستان موفق شد رتبه اول جذب تسهیلات اشتغالزایی بانک های عامل برای مددجویان کمیته امداد در سال 94 را به خود اختصاص دهد.
وی اضافه کرد: بانک های عامل تویسرکان در سال 94 در مجموع اعتباری معادل 187 میلیارد ریال در قالب تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد تویسرکان پرداخت کردند که معادل 65 درصد از کل اعتبارات اختصاصی به این بخش است.
حسینی ادامه داد: از مجموع 284 میلیارد ریال اعتبار بخش تسهیلات اشتغالزایی پرداختی از سوی بانک های عامل، رقمی معادل 97 میلیارد ریال هنوز پرداخت نشده است.
وی از پرداخت 172 مورد تسهیلات اشتغالزایی از محل منابع مالی کمیته امداد با صرف اعتباری معادل هفت میلیارد و 560 میلیون ریال در سال 94 خبر داد و افزود: همچنین در سال گذشته 201 مورد تسهیلات اشتغالزایی از محل منابع بانکی با صرف اعتباری معادل 19 میلیارد و 740 میلیون ریال به مددجویان کمیته امداد تویسرکان پرداخت شده است.
حسینی خاطرنشان کرد: در مجموع در سال گذشته 373 مورد تسهیلات اشتغالزایی در حوزه مشاغلی مانند شیلات، کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و خدمات با صرف اعتباری معادل 27 میلیارد و 300 میلیون ریال به مددجویان کمیته امداد تویسرکان اختصاص یافته است.
وی تصریح کرد: نظارت و رصد دقیق در مورد چگونگی هزینه کرد تسهیلات پرداختی به مددجویان از سوی کمیته امداد تویسرکان در دستور کار قرار گرفته تا میزان انحرافات هزینه کردی در این حوزه به حداقل برسد.
حسینی متذکر شد: افرادی که تسهیلات دریافتی را در محلی غیر از طرح مشخص شده هزینه می کنند باید همه مبلغ تسهیلات را بدون قسط بندی به بانک برگردانند.
وی ادامه داد: فعالیت های اشتغالزایی کمیته امداد در نهایت باید منجر به خودکفایی مددجویان و خروج تدریجی آنها از چرخه حمایتی کمیته امداد شود و کمیته امداد تویسرکان در این زمینه آمادگی راستی آزمایی را دارد.
حسینی ابراز کرد: در حال حاضر میزان کمک های مردمی به کمیته امداد به بیش از 520 میلیون ریال در ماه می رسد.
حسینی خاطر نشان کرد: در گذشته کمبود درآمد مالی را شاخصه تعریف فقر مطرح می کردند اما بر اساس سیاست های جدید، دنبال نکردن روند توانمند سازی قابلیت ها و نبود تدبیر در سبک زندگی مهمترین شاخصه تعریف فقر به شمار می رود.
وی یادآور شد: اکنون کمیته امداد تویسرکان بیش از چهار هزار خانواده و نزدیک به هفت هزار مددجو را زیر چتر حمایتی خود قرار داده است.
تویسرکان یکی از شهرستان های استان همدان واقع در 90 کیلومتری شهر همدان است.
7524/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X