ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی باید به اشتغال پایدار بینجامد

به گزارش ایرنا حبیب مومیوند پنجشنبه در آیین تجلیل کمیته امداد امام خمینی(ره) تویسرکان از بانک های عامل این شهرستان افزود: نتیجه تعامل و همکاری کمیته امداد و بانک های عامل باید ایجاد اشتغال پایداری باشد که بر اثر تنش های داخلی و خارجی دچار سقوط نشود.
وی بیان کرد: وقتی سخن از خودکفا کردن خانواده های مددجوی کمیته امداد به میان می آید باید طوری ایجاد اشتغال شود که دغدغه ای در مورد برگشت وضعیت بحرانی به آنها وجود نداشته باشد.
مومیوند با اشاره به اینکه رضایتمندی عمومی و نسبی از عملکرد بانک های عامل از سوی مردم و مدیریت شهرستان تویسرکان وجود دارد خاطرنشان کرد: اکنون به دلیل گستردگی امور مالی و پولی، مردم بیشترین تعامل را با بانک ها دارند.
وی اظهار کرد: مساله رضایتمندی از عملکرد بانک های تویسرکان باید در مجموعه استان نیز انعکاس داده شود تا از روند همکاری آنها به صورت شایسته تجلیل شود.
فرماندار تویسرکان تصریح کرد: کمیته امداد نباید به صرف صدور گواهی مهارت آموزشی و پرداخت تسهیلات به مدد جویان، خانواده های آنها را خودکفا به حساب بیاورد زیرا بسیاری از مددجویان پس از گرفتن تسهیلات خود اشتغالی به دلایل مختلفی نظیر نبود بازار فروش با ورشکستگی و بدهکاری به بانک ها و حمایت نکردن دوباره کمیته امداد روبه رو می شوند.
وی ادامه داد: اکنون تمرکز مقوله آموزش های هدفمند، تولید و عرضه تولیدات در غرفه های ارزان قیمت و حتی رایگان برای اقشار محروم شهرستان و حتی زنان سرپرست خانوار در دستور کار قرار گرفته است.
مومیوند همچنین بر لزوم دقت و نظارت بر روند چرخه پرداخت تسهیلات ارزان قیمت کمیته امداد به مددجویان شد و متذکر شد: به دلیل ارزان قیمت بودن این تسهیلات، احتمال سودجویی برخی افراد منفعت طلب وجود دارد که باید با نظارت دقیق از وقوع چنین مواردی جلوگیری کرد.
وی با اشاره به تقدیر استاندار از مجموع عملکرد بانک های عامل استان در جلسه های مختلف، از عملکرد بانک های عامل تویسرکان نیز ابراز رضایت کرد و افزود: باوجود اینکه باید معوقات مالی و پول های تسهیلات پرداختی به بانک ها بازگردانده شود، در عین حال بانک ها نباید سخت گیری های سلیقه ای را در دستور کار خود قرار دهند.
فرماندار تویسرکان تصریح کرد: همه باید قانون را اجرا کنیم اما نباید به بهانه قانونمداری، سخت گیری های غیر ضروری اعمال شود.
وی اضافه کرد: بانک ها با همه مردم به صورت سهل و آسانگیری برخورد کنند و در مورد اقشار محروم و آسیب پذیر ساده گیر تر باشند.
مومیوند تاکید کرد: در شهرستان کوچکی مانند تویسرکان که در سال های اخیر از ناحیه اتفاقاتی مانند خشکسالی و سرمازدگی باغ ها و مزارع خود دچار خسارت های فراوانی شده پذیرفته نیست که سهم تسهیلات اشتغالزایی بانکی برگشت بخورد.
وی افزود: علاوه بر اینکه نباید سهم منابع تسهیلاتی تویسرکان برگشت بخورد کمیته امداد باید با ارائه اطلاعات مستند و دقیق سعی در افزایش سهمیه تسهیلات بانکی شهرستان داشته باشد.
فرماندار تویسرکان خاطرنشان کرد: بی شک بانک ها از عوامل توسعه هر منطقه هستند و از اثر گذاری ویژه ای در پیشرفت و توسعه شهرستان تویسرکان نیز برخوردار هستند.
در پایان این آیین با اهدا لوح تقدیر و هدایایی از مدیران بانک های عامل تویسرکان از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان تجلیل شد.
تویسرکان یکی از شهرستان های استان همدان واقع در 90 کیلومتری شهر همدان است.
7524/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X