ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خیران مدرسه ساز ملایر تجلیل شدند

به گزارش ایرنا معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر روز پنجشنبه در این جشنواره گفت: بعد از پیروزی انقلاب نیاز ما به مدارس از نظر رشد جمعیت، فرسوده بودن مدارس و وجود آموزشگاه های چند نوبته بسیار زیاد بود و دولت نیز قادر به تامین و ساخت این تعداد فضای آموزشی نبود.
عبدالعظیم رضایی اظهار کرد: مردم و خیران نیکوکار با حضور خیر خود کمک های ارزشمندی را در راستای ساخت و تجهیز مدارس داشتند و امروز با وجود خیران از نظر کمبود فضای آموزشی مشکل جدی نداریم.
وی افزود: اگر امروز مدارس ما نیاز به کمک های خیران دارند، بیشتر برای مرمت، تجهیزات به روز و استانداردسازی است که بسیار اهمیت دارد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه جامعه ما تمام فعالیت ها و برنامه های خود را بر اساس کیفیت پیش می برد، بر این اساس مدارس ما باید مدارس جذاب، منظم، با کیفیت و توسعه یافته ای باشند که بتوانند برای توسعه فرهنگ استاندارد در کشور اثرگذار باشند.
رضایی با بیان اینکه حضور خیران در این شهرستان بسیار خوب و اثرگذار بوده، بیان کرد: امروز دانشگاه سازی و تجهیز دانشگاه ها مانند مدرسه سازی رونق بسیار خوبی پیدا کرده و در سایر حوزه ها چون حوزه سلامت نیز حضور خیران بسیار پررنگ بوده، اما آموزش و پرورش حوزه استثنایی است.
وی اظهار کرد: همانطور که هدف بزرگ پیامبر اسلام(ص) بعد از دعوت به یگانگی، برای تعلیم و تربیت، مبارزه با جهل و آگاهی بخشی به جامعه بود، ما نیز باید برای این هدف تلاش جدی و اثر بخشی داشته باشیم.
فرماندار ویژه ملایر با تاکید بر اینکه در همه عرصه ها و دوران حاضر وظیفه همه عالمان و اندیشمندان آگاهی بخشی به جامعه است، گفت: امروز هر گرفتاری در جامعه بشری بویژه جهان سوم رخ می دهد، ناشی از جهل و مشکلات فرهنگی است و در حوزه مدیریت، اقتصاد، مسایل اجتماعی و حتی سیاسی نیز بزرگترین مشکل ما ناآگاهی است.
وی با بیان اینکه قدرت طلبان و منفعت طلبان از ناآگاهی مردم به نفع خود و دنیای خود استفاده می کنند، افزود: آموزش و پرورش بهترین بستر برای آگاهی بخشی است، بر این اساس رسالت اصلی آن روش اندیشیدن و اندیشه کردن است و باید بیش از هر زمان تلاش کنیم.
منتخب مردم ملایر در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز گفت: خیران با ایثار و فداکاری و به کار بردن ثروت خود در امر مدرسه سازی، قدم بزرگی را برای آموزش و پرورش و بخش فرهنگ برداشتند.
محمد کاظمی اظهار کرد: علاوه بر حضور پرثمر خیران ملایری در عرصه های مختلفی چون مدرسه سازی، این شهرستان در زمینه وقف، سومین شهر اوقافی کشور است.
وی ادامه داد: برای همه ما افتخار بزرگی است که پیشینیان و نیاکان ما همه اهل خیر بودند و هرآنچه خداوند به آنها عطا کرده، همه را برای منافع عمومی و مصارف کشور هزینه کرده اند.
وی با قدردانی از تلاشگران عرصه آموزش و پرورش بیان کرد: در جریان مطالبات و مشکلات فرهنگیان هستیم و امیدواریم در مجلس دهم بتوانیم در رفع مشکلات و گره گشایی از خانواده بزرگ فرهنگیان گام های موثری برداریم.
کاظمی ادامه داد: اگرچه دولت تدبیر و امید این نوید دو برابر شدن بودجه آموزش و پرورش در سال جاری را داد، اما همه این بودجه به افزایش حقوق و مزایا اختصاص ندارد و باید سهم قابل توجهی برای رفع مشکلات، تنگناها و ایجاد رفاه برای فرهنگیان فراهم شود.
وی همچنین اشتغال را از اساسی ترین مشکلات موجود در کشور، منطقه و شهرستان برشمرد و گفت: از تمام توان خود برای به راه افتادن واحدهای صنعتی تعطیل شده ای که می توانند برای 50 تا 200 نفر یا بیشتر اشتغال ایجاد کنند را به کار گرفته ایم.
منتخب مردم ملایر در مجلس دهم اظهار کرد: با افق روشنی که بعد از توافق هسته ای ایجاد شده، شاهد تکاپوی بیشتری در تولید و صنعت و رونق اقتصادی خواهیم بود و امیدواریم با همراهی با دولت و ملت بتوانیم قدم های موثری برداریم.
تاکنون بیش از 80 واحد آموزشی توسط 57 خیر مدرسه ساز شهرستان ملایر احداث و تحویل آموزش و پرورش شده است.
شهرستان ملایر دارای بیش از 300 هزار نفر جمعیت است و در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
7528/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده