ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تخلف عجیب درانتخابات فوتبال؟پنج رای مخدوش و غیرقانونی بود

یک هفته‌نامه توانسته 5 رای غیر قانونی را که در روز مجمع فدراسیون فوتبال به صندوق انتخابات افتاده کشف کند که ابطال شان حتی سرنوشت انتخابات را می‌تواند تغییر دهد. البته یکی از آنها به علی کفاشیان بر می گردد اما چهار رای دیگر بسیار مشکوک است.
به گزارش تابناک ورزشی، هفته نامه تماشاگران نوشت: «در حالی که مهدی تاج به ریاست فدراسیون فوتبال انتخاب شده و کارش را آغاز کرده است، مصطفی آجورلو، کاندیدای شکست خورده در روز مجمع اعتقاد دارد در این انتخابات تخلف رخ داده است. او دولت و حتی فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را متهم کرد که در روند انتخابات توصیه‌هایی کرده‌اند. حرف هایی که همگی تکذیب شدند اما نشریه تماشاگران امروز با تطبیق اساسنامه سال 1390 که مرجع برای برگزاری انتخابات بوده و مجوز نهایی را از سازمان بازرسی کل کشور هم گرفته است، با اعضایی که رایهایشان را به صندوق انداخته اند، پی به تناقض آشکار در تعدادی از آرا برده است. آرایی که اگر در روز مجمع به صندوق نمی افتادند حتی سرنوشت انتخابات تغییر می کرد.
این آرا اما کدام رای ها هستند؟
نماینده غیرقانونی باشگاه نفت تهرانباشگاه نفت تهران اگر چه با تخلفی آشکار از سوی دبیرکل، مدیرعاملش از رای دادن محروم شده بود اما با استناد به آیین نامه اجرایی انتخابات و اساسنامه سال 1390 که در آن صراحتا اشاره شده است، تنها اعضای هیات رئیسه یا شخص مدیرعامل حق رای دارند، رایی که به صندوق انداخته اند، فاقد اعتبار قانونی است. علیرضا اسدی در نامه ای به باشگاه نفت قبل از انتخابات اعلام کرده بود منصور قنبرزاده به دلیل کاندیداتوری، حق رای دادن ندارد؛ در حالی که این تصمیم در هیچ جای اساسنامه فدراسیون فوتبال قید نشده است. با این وجود باشگاه نفت از این خواسته تمکین کرده و بهرام میرشیبانی معاون اجرایی تیم را به عنوان نماینده به مجمع معرفی کرده است. میرشیبانی به دلیل عدم عضویت در هیات مدیره صلاحیت قانونی برای انداختن رای نفت به صندوق را نداشته و در انتخاباتی که قبل از برگزاری اش 35 نفر را به دلیل سخت گیری های قانونی اساسنامه، رد صلاحیت کرده بودند، این رای کاملا غیر قانونی و باطل است.
امیر عابدینی به جای پسر!امیر عابدینی به نمایندگی از باشگاه پارسه تهران رای داده است. عابدینی هم همان مشکل میرشیبانی را دارد. کارت حضور در مجمع هم نداشته است. او نه عضو هیات مدیره تیم بوده و نه مدیرعامل و حتی کارت صادر شده برای این باشگاه هم به نام کاوه عابدینی بوده و عابدینی در روز مجمع رویش با خودکار قلم گرفته و نام خودش را نوشته است. بر اساس قانون، این رای هم سرنوشت رای باشگاه نفت تهران را پیدا می کند.
استانی که دو رای در مجمع داشت!در اساسنامه فدراسیون فوتبال صراحتا اشاره شده تنها هیات های استانی عضو مجمع هستند. کیش استان نیست و مناطق آزاد سهمیه ای در مجمع ندارند. اگر چه پیش از این هم مجامعی بوده که این هیات در آن شرکت کرده اما رای این هیات کاملا غیر قانونی است. به خصوص اینکه هیات فوتبال استان هرمزگان در این انتخابات رای داشته و حتی رئیس هیاتش مسئول شمارش آرا بوده است.
باشگاه استقلال اهواز مثل پارسه و نفترایی که کارون یعقوبی به عنوان مدیر باشگاه استقلال اهواز به صندوق انداخته است هم درست مثل آرای عابدینی و میرشیبانی است و هیچ جایی در اسناد رسمی این باشگاه، چنین اسمی وجود ندارد. تازه به این آرای مشکوک می توان در نگاه سختگیرانه، رای های سرپرستان استقلال و پرسپولیس را هم اضافه کرد. این ها همه رای هایی غیرقانونی بودند که علی کفاشیان با لب های خندانش وقتی می خواست این انتخابات را برگزار کند باید از لیست آرا حذف می کرد. آرایی که اگر حذف می شدند، با توجه به تصمیمات هیات رئیسه قبلی، حالا دیگر کل انتخابات روی هوا رفته بود. باید دید نهادهای نظارتی آیا به این ماجرا ورود می کنند؟
شکایت رسمی مصطفی آجورلو می تواند این پروسه را وارد دعوای جدیدی کند. اگر چه مهدی تاج در این پروسه هیچ نقشی نداشته و توانسته پیروز انتخابات باشد اما تعدادی از آرا در مکانیسم انتخاب مشکل داشته‌اند.»

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-پربازدیدها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده