ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شفافیت سازمان ها در اطلاع رسانی حق طبیعی مردم است

علی قلی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا به مناسبت 27 اردیبهشت روز روابط عمومی اظهار کرد: بدترین مدیران آموزش و پرورش کسانی هستند که به ارتباطات مردمی و داشتن یک روابط عمومی پاسخگو، اعتقادی ندارند که بهتر است جای خود را به کسانی بدهند که دارای مهارت ارتباطات با مردم باشد.
وی افزود: مردم می توانند کمبود اعتبارات یک دستگاه را درک کنند و حتی به لحاظ مالی مشارکت کنند اما ابهام را در ارائه اطلاعات از سازمان ها تحمل نمی کنند.
وی گفت: مدیرانی که فاقد مهارت ارتباط، انعطاف و روحیه تعامل با مردم باشند مانند یک سیستم خودکار و ربات فاقد خلاقیت های مدیریتی هستند.
قلی زاده افزود: این مدیران ماشینی که فاقد ارتباط هستند؛ هم منافع سازمان خود را هدر می دهند و هم خدمت نامطلوبی به مردم ارائه می کنند.
این مسئول آموزش و پرورش با بیان اینکه در آموزش و پرورش بسیاری از مشکلات توسط مدیرانی که فاقد مهارت ارتباط مناسب و روابط عمومی هستند، ایجاد می شود گفت: مدیرانی که به روابط عمومی اعتقاد ندارند هم کار مسئولان روابط عمومی ها را بیشتر می کنند و هم صدمات جبران ناپذیری به تشکیلات و سازمان خود وارد می کنند.
وی داشتن روحیه ارتباط را یکی از مهارت ها برای جذب خیران در رسالت های تعلیم و تربیت عنوان کرد و افزود: این مدیران به خاطر نداشتن ارتباط مناسب نه توان جذب اعتبارات مالی را دارند و نه می توانند از خدمات دولتی در استان و نهادهایی مثل شهرداری ها به نفع سازمان خود استفاده کنند و نه می توانند در هنگام بروز تخلفاتی مثل تنبیه دانش آموز، رضایت خانواده ها را جلب کنند.
بر اساس گفته های رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش یکی از نارضایتی مردم از سازمان ها نبود پاسخگویی مناسب به مردم است که می توان با پاسخگویی مناسب رضایت بیشتری در مردم ایجاد کرد.
قلی زاده اظهار کرد: مردم این مدیران را فاقد روحیه خدمت گذاری می دانند چرا که وقتی به آنها مراجعه می کنند پاسخ روشنی دریافت نمی کنند.
این کارشناس رسانه ای گفت: گستردگی ارتباطات سازمانی با مردم موجب می شود سازمان هایی مثل آموزش و پرورش اگر چه از توان خوبی در مسائل مالی برخوردار نیستند اما به میزان قابل توجهی در میان مردم رضایت ایجاد کنند.
وی اظهار کرد: در حال حاضر یکی از آسیب مهم روابط عمومی ها عدم تبیین مناسب درخصوص جایگاه این دایره در تشکیلات سازمانی است به گونه ای که مدیران ناتوان احساس می کنند روابط عمومی در سازمان ها به جای صیانت از اهداف و جایگاه سازمان ها ، باید مراقب میز و جایگاه آنها باشد.
قلی زاده خاطر نشان کرد: مدیران توانمند نه تنها جایگاه روابط عمومی ها را ارتقا می دهند و آنها را در پیشبرد اهداف سازمانی خود یاری می دهند بلکه روابط عمومی ها را در ردیف رسانه های حتی منتقد قرار داده و خروجی یافته های روابط عمومی را برای اصلاح ساختار سازمانی خود به کار می گیرند.
وی با اشاره به اینکه مدیران توانمند دارای ارتباطات خوب به میزان زیادی از مشکلات روابط عمومی ها می کاهند خاطر نشان کرد: مدیران توانمند روابط عمومی ها را به ایجاد ارتباطات گسترده با بدنه اجتماع ترغیب می کنند چرا که می دانند همه اهداف سازمانی آنها در نهایت برای خدمت به مردم است.
7184/ 1744

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده