ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یوز تلف شده مادر حداقل ۴ توله بود

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس بررسي كارشناسان انجمن يوزپلنگ ايرانى، يوز ماده اى كه شب گذشته در اثر تصادف جاده در حاشيه پارك ملى توران كشته شد، مادر حداقل ٤ يوزپلنگ و مادربزرگ حداقل ٣ يوزپلنگ بوده است. اين يوز ماده، اولين بار در سال ١٣٩١ در پناهگاه حيات وحش مياندشت به همراه ٣ توله اش توسط دوربين هاى انجمن ثبت شده بود كه بمدت دو سال در منطقه پايش شد.

سال ٩٤ مجدد اين مادر به همراه يك توله در دام دوربين هاى تله اى افتاد و نشان داد يك مادر موفق است. همچنين در همان سال، از يكى از توله هاى وى، كه خود مادر شده بود، به همراه سه توله اش در منطقه عكسبردارى شد.

به احتمال زياد توله پارسالى اين يوز كه هنوز به سن استقلال نرسيده، هنگام تصادف همراهش بوده است و براى بقا مشكلات زيادى خواهد داشت. گشت زنى و بررسي محل تصادف براى پيدا كردن توله يا توله هاى احتمالى ادامه دارد.

در شرايطى كه تعداد ماده هاى زادآور جمعيت يوزپلنگ ايرانى در هاله اى از ابهام قرار دارد، كشته شدن اين مادر موفق، مانند يك شوك جمعيتى براى آخرين بازمانده هاى يوزپلنگ ايرانى است. طى يك دهه گذشته، تصادفات جاده اى، يكى از مهمترين عوامل كشته شدن يوزها در ايران بوده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده