ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مهلت یک‌ساله به وزارت نفت برای جلوگیری ازآلودگی‌های نفتی درلرستان

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار ظهر پنج شنبه در حاشیه نشست مدیران محیط زیست کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه لرستان یکی از استانهای بسیار ارزشمند از نظر تنوع زیستی، گیاهی و جانوری است اظهار داشت: لرستان مناطق بسیار زیبا و ارزشمندی مانند اشترانکوه دارد.

اختصاص ۴۰۰ میلون تومان برای اجرای طرح مدیریت منطقه اشترانکوه

وی با بیان اینکه خوشبختانه برای منطقه اشترانکوه مطالعات مدیریت منطقه از سالها قبل انجام داده ایم گفت: در این دوره آن را تکمیل کرده ایم و در شورای برنامه ریزی و کارگروه آماش استان تصویب شده و اعتبارات خوبی در سالجاری برای مدیریت منطقه اشترانکوه برای ارتقا جنبه های حفاظتی و هم برای ایجاد زیرساختهای گردشگری با رویکرد توجه به طبیعت این منطقه در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان محیط زیست کشور مجموع اعتبارات اختصاص یافته در این زمینه را ۴۰۰ میلیون تومان عنوان کرد.

مهلت یک ساله به وزارت نفت برای جلوگیری از آلودگی های نفتی در لرستان

ابتکار در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع آلودگی های زیست محیطی خطوط لوله نفت در لرستان اشاره کرد و گفت: در این زمینه بارها با وزرات نفت مکاتبه کرده ایم و در کارگروه مشترکی که با محیط زیست و وزارت نفت داریم پیگیر این موضوع هستیم.

وی با بیان اینکه در این کارگروه چارچوب و برنامه هایی که باید در این رابطه اجرایی شود را اعلام کرده ایم و انتظارات خود را در این رابطه گفته ایم گفت: امیدواریم وزارت نفت به وظایفی که در این رابطه برای آن مشخص شده عمل کند.

رئیس سازمان محیط زیست کشور با بیان اینکه زمانبدی اجرای تعهدات وزارت نفت مبتنی بر تامین اعتبارات است عنوان کرد: در این زمینه به وزارت نفت حداکثر یک سال فرصت داده ایم که به تعهدات خود در این زمینه عمل کند.

تهیه و تدوین لایحه مقابله با حیوان آزاری

ابتکار به وضعیت محیط بانان و حمایت از این قشر اشاره کرد و گفت: از بین هشت نفر محیط بانی که در ابتدای دولت یازدهم مشکل داشتند شاید غیر از یک نفر بقیه مشکلاتشان یا با رضایت خانواده ها و یا اقدامات ما در دادکاهها حل شده است.

وی بیان داشت: تلاش ما بر این است که مردم را بیشتر آموزش بدهیم و تخلف و درگیری در این حوزه کمتر اتفاق افتتد.

رئیس سازمان محیط زیست کشور به بازنگیری قانون محیط زیست اشاره کرد و گفت: ۱.۵ سال بوده که چهار لایحه حفاظت از تالابها، حفاظت از خاک، هوای پاک و ارزیابی از طرف دولت به مجلس ارائه شده که لایحه ارزیابی متاسفانه در مجلس نهم در کمال تاسف و تعجب رد شد و سه لایحه دیگر هنوز در نوبت بررسی است.

ابتکار با بیان اینکه در حال حاضر دولت در حال تهیه و تدوین لایحه مقابله با حیوان آزاری است گفت: در زمینه های مختلف مشغول تکمیل و تنظیم آئین نامه ها و قوانین مورد نیاز هستیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده