ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عملیات کنترل آلاینده‌ها آغاز می‌شود

سعید متصدی معاون سازمان محیط زیست کشور گفت: عملیات کنترل آلاینده‌های هوا، مدیریت پسماندها و بحث پساب‌ها ماه‌های آینده اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد سعید متصدی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سالانه مدیران کل ادارات محیط زیست کشور همایشی را به‌جهت هماهنگی‌هایی که باید با ستاد انجام دهند برگزار می‌کنند که این همایش امسال در لرستان برگزار شد.

وی افزود: به‌جهت اینکه حوزه فعالیت‌های محیط زیست انسانی حوزه بسیار وسیعی است و با بحث‌های مربوط به آلایندگی، استقرار صنایع و پروژه‌های توسعه درگیر است از دو سال گذشته تصمیم گرفتیم این گردهمایی و همایش را با حضور دستگاه‌های دیگر نیز داشته باشیم.

معاون سازمان محیط زیست کشور عنوان کرد: سال گذشته این همایش با حضور همکاران در وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد و امسال در حضور همکاران در وزارت نفت بود که مشارکت بسیار خوبی بین سازمان حفاظت محیط زیست و اچ‌اس‌ای واحدهای بهداشت، ایمنی و محیط زیست وزارت نفت برقرار شد.

وی بیان کرد: مسئولان اچ‌اس‌ای وزارت نفت در این جلسات حضور داشتند و هماهنگی‌های بسیار خوبی در زمینهٔ مدیریت محیط زیست حوزه‌های نفتی انجام شد.

متصدی تصریح کرد: به‌‌طور کلی تصمیم‌گیری شد که برنامه‌های منظم و منسجمی برای مدیریت حوزه‌های نفتی به‌‌ویژه بحث عسلویه داشته باشیم که یک برنامه بسیار خوبی تنظیم شده که امیدواریم در ماه‌های آینده اجرایی شود و بتوانیم نتایج مثبت آن را به مردم هدیه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه‌های نفتی یا در حوزه‌های انتقال مواد نفتی با مسائلی مانند خروجی آلاینده‌های هوا، پسماندها و بحث پساب‌ها روبه‌رو هستیم؛ برنامه‌ای که برای عسلویه تنظیم شده در سه حوزه کنترل آلاینده‌های هوا، مدیریت پسماندها و بحث پساب‌هاست که در ماه‌های آینده اجرایی می‌شود و می‌توانیم به این وسیله اعلام کنیم که شروع عملیات کنترل آلاینده‌ها انجام می‌شود و امیدواریم  نتایج آن خیلی سریع به دست بیاید.

معاون سازمان محیط زیست کشور گفت: در ارتباط با بحث‌های مربوط به خطوط انتقال لوله که در استان لرستان نیز خطوطی عبور می‌کند در جهت نشت‌ها و مسائلی مربوط به ترکیدگی‌ها مقرر شده برنامه منظمی تنظیم شود تا بعد از تصویب مراحل بتوانیم آن را اجرایی کنیم.

وی اظهار داشت: مسائلی مانند پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی، اجرای قوانین و مقررات زیست‌محیطی در حوزه معاونت محیط زیست انسانی و مسائل مربوط به مدیریت گردوغبار که تعداد زیادی از شهرهای کشور دچار این پدیده است که کانون داخلی و هم کانون خارجی دارد، از مواردی است که مورد بحث قرار گرفت.

متصدی افزود: بحث مدیریت پروژه‌های توسعه‌ای و انجام ارزیابی اثرات زیست‌محیطی نیز مطرح شده که تصمیمات خوبی در این زمینه انجام گرفت؛ نحوه انجام و تهیه گزارش‌های زیست‌محیطی، تحلیل اثراتی که پروژه‌های توسعه می‌توانند بر محیط زیست، ارتقا و بهبود کیفیت محیط زیست داشته باشد از دیگر مسائلی است که در این جلسات به نتایج خوبی در کل کشور دست‌ یافتیم.

وی عنوان کرد: ادارات کل محیط زیست و ستاد سازمان حفاظت محیط زیست بر اساس قوانین و مقرراتی که در کشور وجود دارد بحث‌های حاکمیتی و نظارتی را دارد بنابراین تصمیماتی که گرفته می‌شود بر اساس قانون است.

معاون سازمان محیط زیست کشور بیان کرد: بدنه و نیروهای سازمان و مشارکت‌هایی که با بخش‌های دیگر به‌‌ویژه در بحث‌هایی که در مورد وزارت نفت بوده با توجه به تعامل و توافقی که وجود دارد ضمانت می‌کند این مسائل اجرا شود.

وی تصریح کرد: برحسب مواردی که وجود دارد این برنامه‌ها رصد و پیگیری  می‌شود و گزارش‌ها را در جلسات و کارگروه‌های کوچک‌تر بررسی می‌کنیم تا بتوانیم نقاط ضعف و مشکلات را ردیابی کنیم و برنامه‌هایی که مورد توافق دستگاهی قرار می‌گیرند اجرایی شوند.

متصدی ایرادات بحث‌های مربوط به خروجی آلاینده‌های واحدهای مستقر در عسلویه را تخلیه پساب دریا و بحث‌های مربوط به پراکندگی از پسماندها دانست که باید مدیریت شوند و گفت: به‌‌طور مشخص این برنامه که سه محور را در نظر گرفته بود مورد توافق قرار گرفت که امیدواریم از طریق مراجع وزارت نفت این موضوع ابلاغ شود و ساختار مدیریتی‌ای را که ایجاد کردیم پیگیری کنیم.

وی اظهار داشت: در قالب این برنامه همه بحث‌های مربوط به زمانی و مسئولیتی مشخص هستند و بر اساس آیتم‌های مشخص، زمان مشخصی برای اجرای هر برنامه‌ها وجود دارد که بر اساس آن پیش رویم.

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده