عملیات کنترل آلاینده‌ها آغاز می‌شود

سعید متصدی معاون سازمان محیط زیست کشور گفت: عملیات کنترل آلاینده‌های هوا، مدیریت پسماندها و بحث پساب‌ها ماه‌های آینده اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد سعید متصدی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سالانه مدیران کل ادارات محیط زیست کشور همایشی را به‌جهت هماهنگی‌هایی که باید با ستاد انجام دهند برگزار می‌کنند که این همایش امسال در لرستان برگزار شد.

وی افزود: به‌جهت اینکه حوزه فعالیت‌های محیط زیست انسانی حوزه بسیار وسیعی است و با بحث‌های مربوط به آلایندگی، استقرار صنایع و پروژه‌های توسعه درگیر است از دو سال گذشته تصمیم گرفتیم این گردهمایی و همایش را با حضور دستگاه‌های دیگر نیز داشته باشیم.

معاون سازمان محیط زیست کشور عنوان کرد: سال گذشته این همایش با حضور همکاران در وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد و امسال در حضور همکاران در وزارت نفت بود که مشارکت بسیار خوبی بین سازمان حفاظت محیط زیست و اچ‌اس‌ای واحدهای بهداشت، ایمنی و محیط زیست وزارت نفت برقرار شد.

وی بیان کرد: مسئولان اچ‌اس‌ای وزارت نفت در این جلسات حضور داشتند و هماهنگی‌های بسیار خوبی در زمینهٔ مدیریت محیط زیست حوزه‌های نفتی انجام شد.

متصدی تصریح کرد: به‌‌طور کلی تصمیم‌گیری شد که برنامه‌های منظم و منسجمی برای مدیریت حوزه‌های نفتی به‌‌ویژه بحث عسلویه داشته باشیم که یک برنامه بسیار خوبی تنظیم شده که امیدواریم در ماه‌های آینده اجرایی شود و بتوانیم نتایج مثبت آن را به مردم هدیه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه‌های نفتی یا در حوزه‌های انتقال مواد نفتی با مسائلی مانند خروجی آلاینده‌های هوا، پسماندها و بحث پساب‌ها روبه‌رو هستیم؛ برنامه‌ای که برای عسلویه تنظیم شده در سه حوزه کنترل آلاینده‌های هوا، مدیریت پسماندها و بحث پساب‌هاست که در ماه‌های آینده اجرایی می‌شود و می‌توانیم به این وسیله اعلام کنیم که شروع عملیات کنترل آلاینده‌ها انجام می‌شود و امیدواریم  نتایج آن خیلی سریع به دست بیاید.

معاون سازمان محیط زیست کشور گفت: در ارتباط با بحث‌های مربوط به خطوط انتقال لوله که در استان لرستان نیز خطوطی عبور می‌کند در جهت نشت‌ها و مسائلی مربوط به ترکیدگی‌ها مقرر شده برنامه منظمی تنظیم شود تا بعد از تصویب مراحل بتوانیم آن را اجرایی کنیم.

وی اظهار داشت: مسائلی مانند پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی، اجرای قوانین و مقررات زیست‌محیطی در حوزه معاونت محیط زیست انسانی و مسائل مربوط به مدیریت گردوغبار که تعداد زیادی از شهرهای کشور دچار این پدیده است که کانون داخلی و هم کانون خارجی دارد، از مواردی است که مورد بحث قرار گرفت.

متصدی افزود: بحث مدیریت پروژه‌های توسعه‌ای و انجام ارزیابی اثرات زیست‌محیطی نیز مطرح شده که تصمیمات خوبی در این زمینه انجام گرفت؛ نحوه انجام و تهیه گزارش‌های زیست‌محیطی، تحلیل اثراتی که پروژه‌های توسعه می‌توانند بر محیط زیست، ارتقا و بهبود کیفیت محیط زیست داشته باشد از دیگر مسائلی است که در این جلسات به نتایج خوبی در کل کشور دست‌ یافتیم.

وی عنوان کرد: ادارات کل محیط زیست و ستاد سازمان حفاظت محیط زیست بر اساس قوانین و مقرراتی که در کشور وجود دارد بحث‌های حاکمیتی و نظارتی را دارد بنابراین تصمیماتی که گرفته می‌شود بر اساس قانون است.

معاون سازمان محیط زیست کشور بیان کرد: بدنه و نیروهای سازمان و مشارکت‌هایی که با بخش‌های دیگر به‌‌ویژه در بحث‌هایی که در مورد وزارت نفت بوده با توجه به تعامل و توافقی که وجود دارد ضمانت می‌کند این مسائل اجرا شود.

وی تصریح کرد: برحسب مواردی که وجود دارد این برنامه‌ها رصد و پیگیری  می‌شود و گزارش‌ها را در جلسات و کارگروه‌های کوچک‌تر بررسی می‌کنیم تا بتوانیم نقاط ضعف و مشکلات را ردیابی کنیم و برنامه‌هایی که مورد توافق دستگاهی قرار می‌گیرند اجرایی شوند.

متصدی ایرادات بحث‌های مربوط به خروجی آلاینده‌های واحدهای مستقر در عسلویه را تخلیه پساب دریا و بحث‌های مربوط به پراکندگی از پسماندها دانست که باید مدیریت شوند و گفت: به‌‌طور مشخص این برنامه که سه محور را در نظر گرفته بود مورد توافق قرار گرفت که امیدواریم از طریق مراجع وزارت نفت این موضوع ابلاغ شود و ساختار مدیریتی‌ای را که ایجاد کردیم پیگیری کنیم.

وی اظهار داشت: در قالب این برنامه همه بحث‌های مربوط به زمانی و مسئولیتی مشخص هستند و بر اساس آیتم‌های مشخص، زمان مشخصی برای اجرای هر برنامه‌ها وجود دارد که بر اساس آن پیش رویم.

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عملیات کنترل آلاینده‌ها آغاز می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X