ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تدوین نقشه راه پیشگیری از اعتیاد اردبیل180 تیم پیشگیری از اعتیاد تشکیل شد

معتاد شوش هروئین مصرف مواد مخدر لب خط دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اردبیل گفت: در راستای پیشگیری از اعتیاد در سال گذشته ۱۸۰ تیم پیشگیری اجتماع‌محور از اعتیاد در استان تشکیل شده که تقویت و افزایش تیم‌های از برنامه‌های مهم در سال جدید است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، صادق سروری ظهر امروز در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره نوجوان سالم در اردبیل اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم در زمینه مبارزه با مواد مخدر در سطح جامعه به شایستگی عمل کنیم ضروری است تا در قانون مبارزه با مواد مخدر بازنگری شود که پیشنهاد این امر به مسئولان مربوطه ارائه شده است.

وی با اشاره به ساختار حمایتی سازمان بهزیستی بیان کرد: با توجه به این ساختار بهزیستی نمی‌تواند آن گونه که باید در زمین مبارزه با مواد مخدر ورود پیدا کند و ضروری است که آموزش و پرورش با توجه به ساختار فرهنگی و آموزشی آن در امر پیشگیری و آموزش‌های لازم در این حوزه بیش از گذشته اقدام کند.

سروری با اشاره به توطئه‌های دشمنان برای نفوذ در بین جوانان با استفاده از ترفندهای مختلف نظیر شیوع مواد مخدر در بین آنها تصریح کرد: جوانان سرمایه‌های عظیم نظام و آینده‌سازان این کشور هستند که باید برای تربیت صحیح آنها اقدامات شایسته‌ای توسط آموزش و پرورش با توجه به اینکه گروه هدف این نهاد است، انجام شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل با بیان اینکه مواد مخدر نخستین آسیب اجتماعی در کشور به شمار می‌رود، افزود: باید از تبدیل این آسیب به بحران جلوگیری شده و در این زمینه اقدامات لازم از سوی نهادها و دستگاه‌های مختلف انجام شود.

سروری اظهار کرد: هرگونه پنهان‌کاری و جزیره‌ای عمل کردن نه تنها مشکلی را کاهش نمی‌دهد بلکه سبب می‌شود تا بر دامنه مشکلات موجود افزوده شود و برای مقابله با مواد مخدر باید تلاش شود تا آموزش، پیشگیری و فرهنگسازی مورد توجه قرار گرفته و در این زمینه برنامه‌های لازم اجرایی و عملیاتی شود.

وی با اشاره به نقشه راه که از سوی وزارت کشور اعلام شده گفت: لحاظ کردن اولویت‌ها در برنامه‌های سالانه باید مد نظر قرار گیرد و دستورالعمل و نقشه راه همه دستگاه‌های متولی استان ابلاغ شده و باید به تناسب و اولویت سالانه برنامه‌ها را پیش ببرند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل بیان کرد: برای همه شهرستان‌ها فصل به فصل برنامه دستگاه‌ها توضیح داده شده و دستگاه‌ها باید با اولویت‌بندی و انگیزه کافی و پیگیری مناسب این برنامه‌ها را اجرا و مخاطبان را شناسایی کنند.

سروری از تدوین نقشه راه پیشگیری از اعتیاد استان اردبیل از سال 95 تا 99 خبر داد و افزود:‌ در راستای پیشگیری از اعتیاد در سال گذشته 180 تیم پیشگیری اجتماع‌محور از اعتیاد در استان اردبیل تشکیل شده که تقویت و افزایش تیم‌های از برنامه‌های مهم در سال جدید است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده