ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گسترش تعاونی‌های زنجیره‌ای و تخصصی در دستور کار وزارت کار 50 درصد دهیاری‌ها تحت پوشش تعاونی دهیاران است

کلانتری معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید در تمامی حوزه‌ها، تعاونی‌های تخصصی و زنجیره‌ای داشته باشیم و استانداردهای این تعاونی‌ها در تمامی جزئیات یکی باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، سید حمید کلانتری ظهر امروز در نخستین همایش آموزشی همکاران ستادی و استانی حوزه تعاونی منطقه شمال شرق کشور اظهار داشت: صندوق توسعه ملی، خلاف سال‌های گذشته که تنها 5 درصد منابعش ریالی بوده و مابقی ارزی، در سال‌جاری تصمیم بر این گرفته است که 20 درصد تخصیص منابع را ریالی کند و در 100 شهرستان و 10 استان محروم نرخش را 10 درصد قرار دهد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در حال حاضر بیش از 50 درصد دهیاری‌های ما تحت پوشش تعاونی دهیاران هستند و نزدیک به 700 تعاونی دهیاری، 14 هزار روستا و دهیاری را تحت پوشش قرار داده‌اند.

کلانتری در زمینه وام‌های بانکی برای تعاونی‌ها اظهار داشت: صندوق وزارت تعاون در حال حاضر تا 7 میلیارد تومان معاملات و یا وام بانکی تعاونی‌ها را تضمین می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: وزارت تعاون 30 تفاهم‌نامه استانی با استانداران و حدود 20 تفاهم‌نامه بخشی و موضوعی با دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها و معاونین آن‌ها امضا کرده و مرتب پیگیر این تفاهم نامه‌ها است که چند درصد پیشرفت داشته‌اند.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به خدمات صدور ضمانت نامه‌های وزارت تعاون تصریح کرد: امسال قرار بر این است که صندوق وزارت تعاون 60 درصد خدماتش را در صدور ضمانت نامه افزایش دهد.

وی گفت: باید در تمامی حوزه‌ها، تعاونی‌های تخصصی و زنجیره‌ای داشته باشیم و استاندارد های این تعاونی‌ها در تمامی جزئیات یکی باشد. در رشته‌هایی که موجود است باید تعاونی‌ها را سازماندهی کنیم تا به زنجیره تعمیم و صادرات برسیم.

کلانتری با اشاره به تامین نیاز تعاونی‌ها خاطرنشان کرد: امسال تاکید ما بر تقویت و تشکیل تعاونی‌های تامین نیاز تولیدکنندگان و مشاغل است.

وی در زمینه راهبردهای طرح تحول بخش تعاون گفت: ترویج فرهنگ تعاون، توسعه مدیریت و توانمندسازی منابع انسانی تعاونی‌ها، تحکیم تعاملات شبکه‌ای، تقویت همکاری‌های بین دستگاهی، تامین منابع مالی و مشوق‌ها، توسعه بازار و برند تعاونی و تعمیم نظارت بر تعاونی ها، راهبردهای 7 گانه طرح تحول بخش تعاون هستند.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: محور امسال برنامه‌های وزارت تعاون، افزایش بهره‌وری در تعاونی‌ها است و چند راهبرد طرح تحول بخش تعاون با صادرات محقق می‌شود. صادرات اولویت دیگر ما در سال جاری است.

وی با یادآور شدن دوران رکود اقتصادی بیان کرد: یکی از اصلی‌ترین راه‌های خروج از رکود اقتصادی توسعه بازار و صادرات است.

کلانتری با تعاریفی از کلمه تعاون افزود: تعاونی، سازماندهی گروه‌های تولیدی خدماتی و حرفه‌ای دارای منابع مشترک برای افزایش درآمد و رفاه است و به تعریفی دیگر تعاونی بهترین راهکار افزایش بهره وری واحدهای کوچک و بزرگ است و آخرین تعریف مهمی که از تعاونی داریم به این صورت است که تعاونی سازماندهی بنگاه‌های کوچک در بازار بزرگ است.

  وی گفت: باید تعاونی محصولی را دنبال کنید، یکی از اهداف ما در سال جاری افزایش بهره‌وری و ایجاد تعاونی‌های متشکل سازمان یافته در گروه‌های شغلی و تولید‌کنندگان است و هیچ‌گاه به‌دنبال افزایش تعاونی‌های کوچک نیستیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده