100 هکتار از اراضی ملی سرخه به طرح‌های کشاورزی و دامداری واگذار شد‌

سند مالکیت رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه از سنددار شدن بیش از ۴۸۵ هزار هکتار از اراضی ملی در این شهرستان خبر داد و گفت: بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی این شهرستان به طرح‌های کشاورزی و مرغداری واگذار شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سرخه، حمید همتی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اجرایی شدن طرح ملی کاداستر زمینه را برای اخذ سند برای اراضی ملی و جلوگیری از زمین‌خواری هموار کرده است.

وی با اشاره به حجم بالای اخذ سند مالکیت برای اراضی ملی در این شهرستان، خاطرنشان کرد: تنها در سال گذشته به اندازه 10 سال قبل از آن، سند مالکیت برای اراضی ملی این شهرستان صادر شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه با بیان اینکه منابع‌طبیعی در برخورد با متخلفان زمین‌خواری جدی است، نقش اجرای طرح کاداستر در این موفقیت را تعیین‌کننده دانست و افزود: اجرایی شدن طرح کاداستر راه را بر بسیاری از تخلفات جعل اسناد، خرید و فروش و همچنین اشتباه در تشخیص ملی بودن یا عدم ملی بودن اراضی بسته است.

همتی با بیان اینکه هر ساله بخشی از اراضی ملی به طرح‌های کشاورزی و تولیدی واگذار می‌شود، اضافه کرد: در یک سال گذشته در همین راستا بیش از 100 هکتار از اراضی ملی این شهرستان به طرح‌های کشاورزی و مرغداری واگذار شده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های دفتر حقوقی منابع‌طبیعی و آبخیزداری سرخه،از رسیدگی به 40 پرونده متخلفان و متصرفین اراضی ملی در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: عمده این پرونده‌های تخلف دربرگیرنده تخلفات مربوط به وجود دام مازاد و چرای دام و تصرفات غیرقانونی اراضی ملی و زمین‌خواری بوده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه از عزم این اداره مبنی بر احیای مراتع این شهرستان خبر داد و افزود: منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه در یک سال اخیر بالغ بر 220 هکتار از اراضی مرتعی این شهرستان را بذر‌پاشی و کپه‌کاری کرده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «100 هکتار از اراضی ملی سرخه به طرح‌های کشاورزی و دامداری واگذار شد‌» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X