ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

93 هزار خانوار خراسان جنوبی مشمول بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر می‌شوند

مشکلات کشاورزان مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر خراسان جنوبی با بیان اینکه شهرستان بیرجند در استان پایین ترین نرخ پوشش بیمه اجتماعی را دارد، گفت: در خراسان جنوبی ۹۳ هزارو ۴۸۸ خانوار مشمول بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ابوالفضل فرج زاده ظهر امروز در ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر شهرستان بیرجند با اشاره به بیمه اجتماعی، اظهار داشت: شهرستان بیرجند با توجه به پوشش بیمه اجتماعی روستاییان در سطح استان پایین ترین نرخ پوشش اجتماعی را با 26 درصد پوشش بیمه‌ای جامع هدف خود را دارا‌ست.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان بیرجند 16 هزار و 819 نفر مشمول بیمه روستاییان و عشایرمی شوند که تنها 4 هزار و 269 نفر بیمه شده در سطح شهرستان در حوزه بیمه اجتماعی روستاییان وجود دارد، افزود: این درصد پوشش کم جای کار دارد که در کارگزاری ها صندوق بیمه اجتماعی و تعامل بین دستگاهی بیشتر روند رو به رشدی داشته باشد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر خراسان جنوبی تصریح کرد: در شهرستان بیرجند 5 کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان وجود دارد که تعامل بین فرمانداری ها و دهیاری در راستای حمایت از جوانان روستایی و پوشش بیمه مدنظر بیشتر صورت پذیرد و به نتیجه مطلوب برسد.

فرج زاده با اشاره به اینکه در سطح استان خراسان جنوبی تعداد 60 کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر وجود دارد، بیان کرد: در خراسان جنوبی 93 هزار و 488 خانوار مشمول بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر می‌شوند.

وی افزود: در حال حاضر در خراسان جنوبی تعداد  32 هزار و 625 نفر بیمه شده صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند که از این تعداد هزار و 316 نفر بیمه شدگان بهزیستی، 3 هزار 373 نفر بیمه شده‌گان کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 34.89 درصد پوشش بیمه اجتماعی روستاییان نسبت به جمعیت مشمول در سطح استان است، تصریح کرد: از مجموعه بیمه شدگان در حوزه بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر در حال حاضر 857 نفر مستمری بگیران فوتی و 55 نفر مستمری‌بگیران از کار افتاده را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده