ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برخی کتابهای موجود در نمایشگاه مناسب فرهنگ ایرانی اسلامی نیستندسیستم نظارتی درست عمل نمی‌کند

سعید ابوالطالب سعید ابوطالب گفت: از نمایشگاه کتاب بازدید کردم به نظر می‌رسد که هنوز کتابهایی چاپ و تولید می‌شوند که مناسب فرهنگ ایرانی و اسلامی نیستند.

سعید ابوطالب نویسنده و مستند ساز در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»؛ اظهار کرد: سال 95 از نظرم سال فرهنگی کشورمان است چرا که نه تنها در نمایشگاه کتاب شاهد حضور چشمگیر مردم هستیم بلکه در سالنهای سینما هم شور هیجان بسیاری به وجود آمده است.

وی افزود: مردم ما با حضور پرشور خود در نمایشگاه کتاب و سالنهای سینما نشان دادند به همه هجوم فرهنگی که دشمن به کشورمان وارد می‌کند کم توجه هستند؛ من امیدوارم این واقعه خوبی که در زمینه فرهنگی در حال وقوع است ادامه پیدا کند و مردم روز به روز به سینما و کتاب علاقه‌مند شوند.

ابوطالب گفت: از نمایشگاه کتاب بازدید کردم به نظر می‌رسد که هنوز کتابهایی چاپ و تولید می‌شوند که مناسب فرهنگ ایرانی و اسلامی نیستند؛ برخی از کتابهایی که در نمایشگاه به چشم می‌خورد نه تنها نمی‌خواهی آنها را بخری و بخوانی بلکه رغبت نمی‌کنید که آنها را ورق بزنید.

وی افزود: نمی‌دانم دقیقاً روزنه‌ها کجاست شاید سیستم نظارت  بر کتابهای کشورمان که سیستمی کاملاً دولتی است آن گونه که باید و شاید درست عمل نمی‌کند.

نویسنده کتاب«هی یو» تصریح کرد: بنده معتقدم مانند سیستم نظام پزشکی که در آن عده‌ای پزشک کار نظارت بر پزشکان دیگر را در اختیار دارند، چاپ و نشر هم باید این گونه باشد؛ دولت باید با حفظ نقش حاکمتی خود نظارت برحوزه نشر را به نویسندگان، متخصصان و استادان دانشگاه محول کند تا طی شورایی برای کتابها اجازه چاپ و نشر صادر کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده