ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۳۲هزار و۵۰۰ نفر تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان قرار گرفتند

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی شریعتی ظهر پنجشنبه در ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر شهرستان بیرجند با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید اتفاقات بسیار خوبی برای صندوق بیمه اجتماعی روستاییان افتاده است، اظهار کرد: افزایش جامعه پوشش صندوق از جمله این اتفاقات بوده است.

وی با بیان اینکه عضویت کسانی که ساکن شهرهای زیر ۲۰ هزار خانوار بوده‌اند از دیگر اقدامات بسیار خوب در دولت تدبیر و امید بوده است، افزود: در حال حاضر ۳۲ هزار و ۵۰۰ نفر بیمه‌شدگان تحت پوشش صندوق هستند.

مدیرکل هماهنگی امور استان‌ها و کارگزای های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به اینکه دو سوم حق بیمه را دولت پرداخت می‌کند، گفت: بیشترین کمک را در این بخش دولت دارد که این فرصتی منحصر به فرد است.

وی با بیان اینکه دستمزد دریافتی توسط بیمه شده از جانب خود او مشخص می‌شود، بیان کرد: پرداخت بیمه از ۱۵ هزار تومان تا ۳۵ هزار تومان در ماه است.

شریعتی ادامه داد: هیچ جریمه‌ای برای نپرداختنبه موقع حق بیمه به بیمه‌شدگان تحمیل نخواهد شد.

۴۲۰۰ بیمه شده روستایی و عشایری در خراسان جنوبی

ابوالفضل فرج زاده، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهارکرد: در استان خراسان جنوبی تعداد ۱۶ هزار و ۸۱۹ نفر مشمول بیمه شدن هستند.

وی با بیان اینکه از این تعداد تنها ۴ هزار و ۲۶۹ نفر بیمه شده‌اند، افزود: سطح جذب افراد در شهرستان بیرجند تنها ۲۶ درصد است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان از سال ۸۴ در استان تأسیس شده است، گفت: در حال حاضر این صندوق سه کارگزاری را دارد.

وی با بیان اینکه ۳۵۳ نفر از بیمه‌شدگان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند، بیان داشت: تعداد ۶۴ نفر نیز افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند.

فرج زاده با اشاره به اینکه ۹۴ نفر از بیمه‌شدگان فوت کردند و مستمری آن‌ها به خانواده‌هایشان داده می‌شود، افزود: ۱۰ نفر از بیمه‌شدگان نیز از کارافتاده شده‌اند.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده