ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در اردبیل برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، معاون سیاسی امنیتی استاندار اردبیل بعد از ظهر پنج شنبه در این مراسم ورود خیرین در حوزه ساخت‌وساز و توسعه فضاهای آموزشی را موجب تقدیر و زمینه‌ساز رشد و شکوفایی آموزش‌وپرورش دانست.

طاهر شریفی با تأکید به ضرورت تداوم جشنواره‌های خیرین مدرسه‌ساز، اضافه کرد: در حال حاضر بخش دولتی به تنهایی قادر به تأمین فضاهای آموزشی مورد نیاز نیست و خیرین می‌توانند به مانند بازوی یاریگر بخش دولتی عمل کنند.

وی مشارکت خیرین در حوزه‌های مختلف از جمله تحصیل و ازدواج را نیز مایه مباهات دانست و تأکید کرد: دولت قدردان فعالیت خیرین است و هر کجا فعالیت‌های خیریه وجود داشته رشد و توسعه شتاب گرفته است.

ضرورت مشارکت خیرین در پروژه‌های نیمه‌تمام

در حاشیه این مراسم سرپرست نوسازی مدارس استان اردبیل در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ساخت ۲۴ مدرسه با ۸۰ کلاس درس در سال گذشته توسط خیرین به ثبت رسیده است، اضافه کرد: در سال جاری نیز خیرین ساخت ۲۹ مدرسه با ۱۴۵ کلاس درس را عهده‌دار شده‌اند.

دولت لطفی با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت خیرین در پروژه‌های نیمه‌تمام اضافه کرد: در حال حاضر ۱۴۵ پروژه نیمه‌تمام مدرسه‌سازی در سطح استان داریم که انتظار می‌رود برای تکمیل خیرین مساعدت داشته باشند.

وی با یادآوری تکمیل پنج پروژه نیمه‌تمام در سال گذشته متذکر شد: برگزاری جشنواره‌های خیرین مدرسه‌ساز با هدف گسترش فرهنگ مشارکت خیرین و جلب کمک‌های آن ها است.

به گفته سرپرست نوسازی مدارس استان ۱۶۰ نفر خیر حقیقی و حقوقی با آموزش‌وپرورش استان همکاری دارند و علاوه بر این بیش از دو هزار نفر به مجامع خیرین کمک می‌کنند.

لطفی جمع تعهدات اجرا شده در ۱۷ جشنواره خیرین مدرسه‌ساز را ۳۵۰ مدرسه با هزار و ۴۱۶ کلاس درس عنوان کرد و افزود: انتظار می‌رود خیرین در سال جاری در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام نیز ما را یاری کنند.

 

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X