ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عوامل حمله مرگبار سال گذشته به اتوبوس حامل شیعیان در پاکستان اعدام می شوند

عاصم سلیم باجوا سخنگوی ارتش پاکستان عصر پنجشنبه در صفحه توئیتر خود، این خبر را رسما اعلام کرد.
با توجه به قطعی بودن احکام یاد شده، این پنج نفر به زودی به دار آویخته خواهند شد.
این تروریست ها علاوه بر دست داشتن در حمله به اتوبوس حامل شیعیان در کراچی که منجر به کشته شدن 46 نفر از آنان شد، در قتل خانم سبین محمود یک فعال حقوق بشر پاکستان و نیز حمله سال گذشته به مسجد صالح در کراچی که به کشته شدن دو نفر منجر شد، دست داشته اند.
هفته گذشته نیز فرمانده ارتش پاکستان حکم اعدام 11 تروریست دیگر را بطور قطعی صادر کرده بود.
احکامی که از سوی دادگاه های نظامی صادر می شود، پیش از اجرا، باید به تایید ژنرال راحیل شریف برسد. صدور حکم اعدام تروریست از سوی دادگاه های نظامی، بخشی از برنامه اقدام ملی پاکستان علیه تروریسم است که بعد از حادثه تروریستی مرگبار پاییز سال گذشته به مدرسه پیشاور، تصویب شد.
اسفند ماه گذشته نیز حکم اعدام 13 تروریست از سوی فرمانده ارتش پاکستان تایید و اجرا شد. بیشتر این 13 تروریست از اعضای گروه تحریک طالبان پاکستان بودند که در حملات تروریستی علیه اهداف نظامی و غیرنظامی مختلف دست داشتند.
بعد از حمله تروریستی طالبان به مدرسه پیشاور که روز 25 آذر ماه سال 1393 رخ داد، دولت پاکستان ممنوعیت حکم اعدام را در این کشور لغو کرد و از آن زمان تاکنون که کمتر از یک سال نیم می گذرد، حدود 400 نفر در پاکستان از جمله دهها نفر از افرادی که در حملات تروریستی مختلف در سال های گذشته در این کشور دست داشته اند، به دار آویخته شده اند.
حمله تروریستی به مدرسه پیشاور، شوک شدید به پاکستان و جامعه جهانی وارد کرد و بازتاب های فراوان و واکنش های گسترده ای را به دنبال داشت.
بعد از این فاجعه بود که دولت و ارتش پاکستان با تشکیل چندین نشست مشترک و جداگانه، تصمیم های جدید و سخت گیرانه ای برای مبارزه با تروریسم در این کشور اتخاذ کردند که تشکیل دادگاه های نظامی ویژه محاکمه موثر و سریع تروریست ها، لغو قانون ممنوعیت اعدام در این کشور و تصویب طرحی ملی با عنوان طرح ملی مبارزه با تروریسم، بخشی از تصمیم ها و اقدامات دولت و ارتش بعد از فاجعه مدرسه پیشاور محسوب می شود.
آساق*272*1723

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده