ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

داورزنی: در والیبال نگاه جنسیتی نداریم

به گزارش روز پنجشنبه فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی امروز (پنجشنبه) گفت: والیبال ایران خود را برای کسب سهمیه المپیک و رسیدن به آرزوی 52 ساله آماده می کند.
وی با بیان این که والیبال امروزه راه نفوذ خود را در دل مردم باز کرده و افکار عمومی را همراه خود دارد، تصریح کرد: مردم نسبت به نتایج کسب شده والیبال احساس غرور می کنند. همین موضوع باعث توجه مردم به این رشته ورزشی شده است و والیبال شدیدا زیر ذره بین مردم قرار دارد.
رئیس فدراسیون والیبال تصریح کرد: اتفاقات مثبت والیبال می تواند الگویی برای جامعه باشد و خدای نکرده اتفاقات منفی حاشیه ساز می شود و باید تلاش کنیم که از بروز این گونه مشکلات جلوگیری کنیم.
وی با تاکید بر این که خانواده بزرگ والیبال وظیفه سنگینی برای تداوم تصویر شیرین این رشته ورزشی در افکار عمومی بر عهده دارد، گفت: در بخش بانوان در 35 سال گذشته تلاش زیادی شده تا از انزوا خارج شود. آمارها نشان می دهد که والیبال جزو رشته هایی است که بیش از 54 درصد ورزشکاران سازمان یافته آن را زنان تشکیل می دهند.
داورزنی افزود: بانوان والیبال ایران سقف پرواز خود را پایین گرفتند و به کمترین ها راضی هستند که باید این دیدگاه تغییر کند. یکی از نقاط ضعف والیبال بانوان، نبود جاه طلبی در مسئولان بانوان استانی این ورزش است و همین موضوع مانع تلاش آنان می شود. باید این سیستم را اصلاح کنیم.
وی با بیان این که از 80 میلیون جمعیت ایران، 40 میلیون را زنان تشکیل می دهند و همگی آنان باید بدون واسطه در صورت توانایی راهی برای رسیدن به تیم ملی والیبال داشته باشند، گفت: مسئولیت این کار با نواب رئیسان بانوان در 31 استان کشور است.
وی تصریح کرد: اعتقاد دارم که والیبال بانوان هم می تواند همانند مردان در آسیا و جهان بدرخشد. باور دارم که دختران ایرانی می توانند روی سکوهای آسیا بایستند.
داورزنی گفت: هیچ محدودیت مالی و امکاناتی برای رشد و توسعه والیبال بانوان نداریم.

**سرمربی تیم والیبال زنان: «تلاش» تنها رمز موفقیت والیبال بانوان است
سرمربی تیم ملی والیبال بانوان گفت: والیبال بانوان ایران برای موفقیت در میادین بین المللی نیاز به تلاش مضاعف بازیکنان دارد و این موضوع رمز رسیدن به هدف های بزرگ است.
«مایدا چیچیچ» نیز در این مراسم افزود: شب گذشته برای نخستین بار در عمرم به بارگاه ملکوتی امام هشتم مشرف شدم که فضای روحانی آنجا مرا تحت تاثیر گذاشت. فکر می کنم در هیچ جای دنیا این اتفاق نخواهد افتاد.
وی با بیان اینکه شنیدم زائران در حرم هر آرزویی داشته باشند، محقق می شود، گفت: از امام رضا (ع) خواستم که به آرزوی های والیبال بانوان ایران گوش کند.
سرمربی تیم ملی والیبال بانوان با آرزوی موفقیت برای همه اعضای فدراسیون والیبال در اجرای برنامه های خود گفت: من به اتفاقات دو ساله زندگی ام خیلی فکر کردم و به نظرم خدا خواسته است که به ورزش والیبال ایران وارد شوم.
مایدا تاکید کرد: به ایران نیامدم که جای کسی را بگیرم و یا بگویم دیگران اشتباه می کنند؛ آمده ام چون احساس قلبی من این است که می توانم به والیبال بانوان ایران کمک کنم.
سرمربی تیم ملی والیبال ایران با اشاره به اینکه فدراسیون های زیادی را در جهان دیده ام و به کشورهای مختلفی سفر کردم، گفت: تضمین می کنم فقط در ایران این گونه فدراسیون فعال دیده ام.
سرمربی تیم ملی والیبال همچنین گفت: فیلم های مسابقات تیم های ایران را نگاه کردم و به رغم اینکه در یک ست پیروز می شوند، اما نتیجه را واگذار می کنند که این موضوع نشان می دهد بازیکنان زن ایران اگر تا پایان مسابقه تلاش خود را ادامه دهند، موفق می شوند.
وی تصریح کرد: ایرانی ها بهترین فرهنگ و هنر را دارند و باید به ایرانی بودن خود افتخار کنند و حضور شایسته در میادین آسیایی یکی از راه های معرفی این فرهنگ غنی است.
ورزشی**1067**2017

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X