ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایجاد پل ارتباطی بین سازندگان تجهیزات نفتی و بهره برداران

به گزارش خبرگزاری مهر، علی وطنی، با بیان اینکه می‌بایست در سیاست‌های عرضه و تقاضا تجدیدنظر صورت بگیرد، بیان کرد: پیش بینی میزان عرضه و تقاضای انرژی و قیمت‌ها موضوعی بسیار پیچیده و دشوار است و در همین حال، چالشی محسوب می شود که رفع آن به تلاش بسیار نیاز دارد.

وی افزود: ولی ما می‌توانیم به طور حتم با نزدیک سازی بخش عرضه و تقاضا بستر  آماده سازی خرید تجهیزات صنعت نفت را فراهم آوریم و با این رویه به طور حتم در آینده ای نزدیک قادر به ساخت پیچیده‌ترین و دشوارترین تجهیزات صنعت نفت خواهیم بود.  

وطنی بستر آماده سازی خرید تجهیزات صنعت نفت را در کشور مهم خواند و گفت: ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنعت نفت گاز و ذغال سنگ طی تفاهم نامه ایی توانسته است با ایجاد ساختاری برای شرکت‌های سازنده تجهیزات صنعت نفت، پل ارتباطی میان سازندگان، شرکت‌های بهره بردار، شرکت‌های تولید کننده و دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک علم و فناوری خوزستان و در نهایت استانداری این استان باشد و به نظر می‌رسد این امکان فراهم شده مدل جدیدی به منظور هر چه نزدیک کردن بخش عرضه، تقاضا و مدیریت است. 

وی افزود: در این راستا با توجه به فراهم بودن عرضه بخش تقاضا اگر بتواند نسبت به آماده کردن بستر خرید تجهیزات صنعتی اقداماتی را صورت دهد و شرکت‌ها نیز با ارائه خدمات پس از فروش به تولید بپردازند به ایده آل‌ها خواهیم رسید.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی با بیان این موضوع که در بخش فناوری‌های حوزه نفت و گاز موفق به تولید و ساخت تجهیزات پر مصرف تا فشار ۱۵ هزار PSI در کشور شده‌ایم بیان کرد: پیچیده‌ترین فناوری‌ها در صنعت نفت مرتبط با قسمت‌هایی است که با فشارهای بالا سرو کار دارند و ما نیز در حوزه تجهیزات نفتی بیش از ۳۰۰ شرکت سازنده تجهیزات در خوزستان داریم و این شرکت‌ها در واقع از زمان جنگ به بعد ساخت تجهیزات پر مصرف را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

وی افزود: شرکت‌های سازنده تجهیزات پر مصرف در حال حاضر موفق به تولید  قطعات و تجهیزات تا فشار ۱۵ هزار psi در کشور شدند که در فازهای مختلف پارس جنوبی و مناطق نفت خیز خوب مورد استفاده قرار می‌گیرد و خوشبختانه این تولیدات از تمام جهات با نمونه خارجی خود رقابت می‌کند.

وطنی در ادامه با بیان اینکه وظیفه مراکز علمی پژوهشی و  تحقیقاتی در کشور تولید انبوه یا تجاری سازی نیست، بیان کرد: وظیفه مراکز علمی پژوهشی و تحقیقاتی تا ساخت یک نمونه نیمه صنعتی است که با رعایت استانداردها بتواند فضای مناسب برای تجاری سازی فراهم کند.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی روش پیش رو در کشور را تا حدی مناسب خواند و گفت: با توجه به اینکه کارهای خوبی در کشور در زمینه تجهیزات صنعتی صورت گرفته اما روش‌ها و ساختارهای دولتی برای کارهای بزرگ در زمینه فناوریهای پیشرفته جوابگو نیست به همین دلیل تشکیل شرکت‌های دانش بنیان  در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها ضروری است تا بتوانند محصولات خود را تجاری سازی کنند و این اقدام مطمئناً نیاز به سرمایه گذاری و هم رعایت مکانیزم‌های بازار و حمایت های دولت را دارد. 

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-دانش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده