ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

علل و منشاء بدرفتاری در کودکان -آکا

سایت کودک ، نی نی آکاتربیت کودک ,[categoriy]

علل و منشاء بدرفتاری در کودکان

علل و منشاء بدرفتاری در کودکان -آکاعلل و منشاء بدرفتاری در کودکان -آکا

آکاایران: علل و منشاء بدرفتاری در کودکان

آکاایران: سوال والدین که براستی منشاء بدرفتاری های کودکان از کجاست؟

 

به گزارش آکاایران: کودکتان پرخاشگر شده است؟ هر کاری که بخواهد می کند؟ به هیچ چیز و هیچ تذکری توجه نمی کند؟ علت این رفتار ها چیست ؟! برای فهمیدن چگونگی شکل گرفتن رفتار کودکان باید به 3 نکته ی زیر توجه کرد :

1 – ساختار ژنتیکی

2 – محیط خانوادگی

3 – جامعه ای که در آن زندگی می کنند

این عوامل، مهارت ها، نگرش ها و توانایی های کودکان را شکل می دهد و روی مشکل های رفتاری آنها اثر می گذارد.
درباره ساختار ژنتیکی بایدبه این نکته اشاره کنم که کودکان، ساختار ژنتیکی واحدی رااز والدین خود به ارث می برند. این توارث شامل خصوصیات جسمی مثل رنگ چشم، مو و خصوصیات رفتاری و هیجانی است. مثلا کودکانی که مشکل تمرکز یا تمایل به غمگین یا افسرده بودن دارند، ممکن است چنین ساختار ژنتیکی ای داشته باشند که در آنها این مشکل ها را محتمل تر می کند.کودکان سرشت خود را از والدین به ارث می برند، مثل میزان اجتماعی و برون گرا بودن، میزان فعالیت یا وضعیت هیجانی.

برخی از این خصوصیات مدیریت کودکان را دشوار می کند. مثلا برخی از آنها به توجه زیاد نیازمندند، برخی بسیار فعال یا شلوغ و دائم در حال جستجوی محیط اطرافشان هستند، بعضی هم گریه و جنجال به پا می کنند و تنظیم تغذیه و خوابشان مشکل است. البته فقط کودکان دشوار، مشکل های رفتاری پیدا نمی کنند و برخی از کودکان آسان نیز این مشکل ها را دارند. رفتار کودکان نه تنها به سرشت آنها، بلکه به واکنش دیگران به رفتارشان نیز بستگی دارد.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-کودکان می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-کودکان منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده