ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صلحبانان سازمان ملل به دنبال استفاده از زور برای حفظ جان خود

رواندا و هلند به عنوان دو کشوری که نیروهای صلحبان در سازمان ملل دارند از این سازمان درخواست کرده‌اند تا برای حفظ جان غیرنظامیان در جریان درگیری‌ها از زور استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این درخواست اولیه از سوی دو کشور هلند و روآندا براساس ترغیب کشورهایی است که برای صلحبانان سازمان ملل نیرو اعزام می‌کنند و این در خواست با هدف انجام اقدامات سریع و قاطعانه و آماده سازی نیروهای صلح بان برای انجام مداخله به منظور حفظ جان غیرنظامیان در جریان درگیری‌ها است.

برت کوئندرس، وزیر امور خارجه هلند در جریان گردهمایی در مقر سازمان ملل در نیویورک گفت: نیروهای صلح بان سازمان ملل باید برای حفاظت از جان غیرنظامیان عمل کنند البته این امر همیشگی نیست.

ناکامی صلحبانان هلندی در دفاع از مسلمانان بوسنی در جریان کشتار سربرنیتسا در ژوئیه 1995 عامل اصلی شرم و خجالت هلند شدکه در حال حاضر نیروهایش را برای انجام اقدامات صلحبانی به مالی فرستاده است.

در جریان نشست مقر سازمان ملل در نیویورک به کشورهای شرکت کننده تاکید شد تا از برنامه‌های نیروهای صلح بان سازمان ملل شامل انجام اقدامات نظامی علیه عاملان مسلح به منظور پاکسازی مناطق جنگ زده و درگیر بحران و حفاظت از غیرنظامیان در این مناطق حمایت کنند.

سفیر روآندا، نیز گفت: ما می‌خواهیم این پیشنهاد عملی شود تا از جان غیرنظامیان حفاظت شود. ناکامی‌های گذشته نباید باعث شود تا ما از اهدافمان برای آینده دست بکشیم.

دولت روآندا به دلیل نسل کشی 1994 از هیات صلح بان سازمان ملل کنار گذاشته شد اما هم اکنون شش هزار تن از سربازان و پلیس این کشور در هیات صلح بان سازمان ملل فعالیت دارند.

تنها 29 کشور تاکنون موافقت خود را برای طرح‌های اعزام نیروهای نظامی و انجام اقدامات نظامی علیه فعالیت‌های مسلحانه در کشورهای درگیر جنگ اعلام کرده‌اند.

سامانتا پاور، سفیر آمریکا در سازمان ملل نیز با اشاره به گزارش 2014 سازمان ملل گفت: این گزارش نشان می‌دهد که صلح بانان در واکنش به 500 حمله علیه غیرنظامیان از 2010 تا 2013 نتوانسته‌اند از نیروی نظامی و زور استفاده کنند.

حدود 106 هزار نیرو از 123 کشور در هیات‌های صلح بان در سراسر جهان مستقر هستند که هدف اصلی آنها حفاظت از جان غیرنظامیان است.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت شمانیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شمانیوز-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده