ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شب امتحان و توصیه هایی برای آن -آکا

سایت کودک ، نی نی آکاتربیت کودک ,شب امتحان امتحانات, توصیه های شب امتحانی, حواس پرتی برای امتحانات,[categoriy]

شب امتحان و توصیه هایی برای آن

شب امتحان و توصیه هایی برای آن -آکاشب امتحان امتحانات, توصیه های شب امتحانی, حواس پرتی برای امتحانات, دقت و تلاش برای امتحانات, شب امتحان, شب های امتحانات, شروع امتحانات باقی مانده, فضای آرام برای امتحانات, فضای مطالعه برای امتحانات, کلید موفقیت در آزمون ها, موفقیت در امتحانات اسلایدر, تربیت کودک, خانواده ی موفق, مقالات, موفقیت

آکاایران: شب امتحان و توصیه هایی برای آن

آکاایران: شب امتحان و توصیه هایی برای آن

وای نه… بازم شب امتحان…! این کلمات را بارها و بارها، نه تنها از دانش آموزان بلکه از والدین آنان نیز شنیده ایم.کلماتی که باری از دلهره و نگرانی را حتی برای اطرافیان به همراه دارد. ولی چرا؟ نه تنها بچه های ضعیف و تنبل کلاس بلکه شاگردان خوب و زرنگ نیز این گونه اند.

به گزارش آکاایران: والدین و اطرافیان در مواقع امتحان شروع به نصیحت و سرکوفت زدن می کنند که چرا ازاول سال درس نخواندی ؟ چرا درس ها را تلنبار کردی که حال این گونه آشفته باشی؟ باید از اول سال با کلاس پیش می رفتی و درس ها را در زمان خودش می خواندی و یاد می گرفتی که در ایام امتحان فقط نیاز به مرور داشته باشی و…

با اینکه اصل مطلب درست است و با انجام آن، بیشتر از نیمی از مشکلات حل می شود ولی این حرف ها چاره اکنون نیست. حال چه باید کرد؟ اغلب دانش آموزان یا حتی دانشجویان، در این مواقع دچار اضطراب زیادی می شوند که نشانه های جسمی مانند حالت تهوع، دل درد، دل پیچه، سر درد را از خود نشان می دهند. این اضطراب به علت نداشتن اعتماد به نفس، فشار والدین و معلمان، رقابت ناسالم، نوع سؤالات امتحانی، شرایط جلسه امتحان، تمرکز نداشتن در هنگام درس خواندن و درگیری های ذهنی است که بدنبال آن کاهش عملکرد تحصیلی را در پی دارد.

توصیه های شب امتحانی

در این زمان اندک که به شروع امتحانات باقی مانده است، انجام توصیه های زیر می تواند برای دانش آموزان و والدین راهگشا باشد:

در مرحله اول باید یک برنامه ریزی دقیق و منظم برای مطالعه درس ها به طوری که حداقل دوسوم کتاب قبل از شروع امتحان مطالعه شده باشد، انجام داد. این برنامه را در جایی که قابل رؤیت باشد، نصب کنید. یادتان باشد که از این به بعد استفاده از جملات و کلماتی که بار منفی دارند، ممنوع است. فقط از جملات مثبت استفاده کنید، مانند تو می توانی یا تو موفق می شوی.

با اشاره به اینکه قدم بعدی دوری از تنبلی و وقت کشی و خیالپردازی است، می افزاید: باید برای تمام اوقات روز دقیقاً طبق برنامه عمل کنید، مطالعه زیاد درباره موضوعات درسی به اضافه استفاده از روش های کاهش اضطراب و آرام سازی بسیار مهم هستند. اگر دانش آموزی درسخوان هستید ولی با حضور در جلسه امتحان مضطرب می شوید و نمره خوبی به دست نمی آورید، باید شرایط جلسه امتحان را در خانه ایجاد کنید تا با استفاده از روش حساسیت زدایی منظم در ذهن خود، شرایط را همانند سازی کنید و قدم به قدم از اضطراب دور شوید.

حتماً در بازسازی صحنه امتحان به زمان توجه داشته باشید و نگذارید فشار زمان نیز به اضطراب شما اضافه کند، یعنی حتماً در زمان مربوطه به سؤالات جواب دهید و به محض پایان زمان توقف کنید تا کم کم به سرعت مناسب دست یابید.

 

,شب امتحان امتحانات, توصیه های شب امتحانی, حواس پرتی برای امتحانات,[categoriy]

شب امتحان و توصیه هایی برای آن

شب امتحان و توصیه هایی برای آن

رعایت آرامش در محیط خانواده در زمان امتحانات امری ضروری است

آرامش: کلید موفقیت در آزمون ها
رعایت آرامش در محیط خانواده در زمان امتحانات امری ضروری است، بیان می کند: پرهیز از عواملی که باعث حواس پرتی می شوند، ایجاد فضای مناسب مطالعه که حداقل تحریکات محیطی را داشته باشد، درگیرنکردن والدین و فضای روانی سالم و همچنین خودداری از برگزاری یا شرکت در میهمانی می تواند یک محیط مناسب را فراهم کند.
برقراری و حفظ آرامش درونی و همچنین محیط خانه، کلید موفقیت در امتحانات دانش آموزان و دانشجویان است، در روزهای امتحان دانش آموزی که دو سوم درس را با برنامه ریزی دقیق و تلاش زیاد مطالعه کرده، یک سوم باقیمانده را با آرامش مطالعه می کند و خود را برای امتحان فردا آماده می کند، در روز امتحان نیز، صبح زود بیدار می شود و زود از منزل خارج می شود، نگرانی دیر رسیدن به جلسه امتحان را هم نخواهد داشت.
صبحانه سبک و مقوی بخورید، در مدرسه یا مسیر رفتن به مدرسه، با افرادی که نگران و مضطرب هستند، معاشرت نکنید چون روی شما تأثیر منفی دارد، در جلسه امتحان سعی کنید در جایی که تمرکز بیشتری دارید بنشینید، مانند کنار دیوار یا ردیف جلو و اصلاً نگران نباشید چون نگرانی کمکی به شما نمی کند، با رعایت موارد یاد شده بدون شک در امتحانات موفق خواهید شد.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-کودک می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-کودک منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده