ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارائه خدمات غیر استاندارد بینایی سنجی در نمایشگاه کتاب

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا محمدعلیها گفت: بینایی سنجی (اپتومتری ) یکی از حرف گروه پزشکی است که یکی از وظایف اصلی آن معاینات چشم و تصحیح عیوب انکساری و در نهایت تجویز عینک مناسب برای افراد جامعه است و این فعالیت یا در بیمارستانهای تخصصی و درمانگاه های مجهز و یا در دفاتر کار اپتومتری صورت می گیرد

وی افزود: مانند تمام فعالین حرف پزشکی، تاسیس دفتر کار اپتومتری نیازمند رعایت  ده ها استاندارد در زمینه تجهیزات، فضای فیزیکی، ابعاد، میزان نور محیط و... است که از سوی کارشناسان معاونت های درمان دانشگاه های علوم پزشکی بررسی می شود و تا سازمان نظام پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی رعایت ضوابط را تایید نکند مجوزی صادر نشده و اجازه فعالیت داده نمی شود و تمام اینها به منظور حفظ سلامت بینایی آحاد جامعه است. 

محمدعلیها اظهار داشت: نمایشگاه کتاب تجلی گاه علم ، فرهنگ ، ادب و قانون مداری است و زحمات زیادی برای برپایی آن کشیده شده است و هر ساله هزاران ناشر و میلیون ها نفر منتظر برگزاری این رویداد فرهنگی هستند و برون ده نمایشگاه عرضه هزاران عنوان کتاب از نویسندگان و نخبگان جامعه می باشد  که تلاش دارند با ارتقا فرهنگ و آگاهی جامعه نسبت به فراگیر شدن هنجارها در زندگی اجتماعی و فردی مردم موثر باشند اما گاها شاهد بروز ناهنجارها در همین نمایشگاه هستیم .

رئیس جامعه اپتومتری عنوان کرد: در نمایشگاه امسال غرفه ای نظرها را به خود جلب کرده و آن چیزی نیست جز معاینات بینایی سنجی رایگان و عرضه عینک در نمایشگاه کتاب.

وی ادامه داد پ: متاسفانه مدیریت نمایشگاه کتاب این بزرگترین رویداد فرهنگی سال و این ترویج دهنده هنجارهای اجتماعی یکی از ناهنجارترین اقدامات خود را در حوزه سلامت انجام داده است و جامعه اپتومتری ایران به عنوان فراگیرترین تشکل صنفی وحرفه ای غیر دولتی اپتومتری کشور از مدیریت نمایشگاه کتاب تقاضا دارد نسبت به تعطیل کردن این غرفه هر چه سریعتر اقدام نماید تا بیش از این شاهد ارائه خدمات غیر استاندارد در این حوزه نباشیم و این هنجار شکنی به عنوان یک الگو در سطح جامعه تعمیم نیابد تا نمایشگاه کتاب بتواند رسالت خود را که همان فراگیر ساختن هنجارها ی اجتماعی است به انجام رساند.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X