ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جواد هاشمی کارگردان "پنگول" می شود

هومن حاج عبداللهی صداپیشه عروسک "پنگول" با اعلام این خبر در حاشیه برگزاری نشست فیلم "اختاپوس" گفت: تاکنون موافق ساخت فیلم سینمایی "پنگول" نبودم و دلیل اینکه تولید این فیلم سینمایی را آغاز نکردیم این بود که  سرمایه گذاران برای عروسک "پنگول" و کودکان پا پیش نمی گذاشتند بلکه برای پر کردن جیب خود ابراز علاقه می کردند.

وی در ادامه افزود: بسیاری از دوستان که در زمره بهترین کارگردان‌ها و تهیه کنندگان سینمای کودک بودند پیشنهاد تولید این فیلم را دادند. اما من نمی خواستم برد عروسک پنگول در سینما نصیب دیگران شود درست مانند کلاه قرمزی که برد این عروسک در سینما نصیب ایرج طهماسب و حمید جبلی شد.

صداپیشه عروسک "پنگول" در ادامه صحبت های خود افزود: من برای این عروسک زحمت بسیار کشیدم شش سال هر روز یک ساعت روی آنتن بوده ام و حنجره خودم روی این کار گذاشتم. در واقع این عروسک با صدای من جان گرفت و حالا اجازه نمی دهم که به هر طریق از این عروسک استفاده نادرست و به نفع منافع شخصی افراد استفاده شود.

حاج عبداللهی در ادامه صحبت های خود با اشاره به اهدافی که از ساخت این پروژه سینمایی درنظر دارد گفت: دوست دارم فیلم سینمایی "پنگول" فیلمی فرهنگی برای کودکان باشد، البته به اهداف مالی هم توجه دارم. اما با نگاه استعمارگونه که برخی از سینماگران به این عروسک دارند مخالف هستم و می دانم حاصل کار از این دیدگاه اثر خوبی از آب در نمی آید.

وی در ادامه در پاسخ به این سئوال که به چه دلیلی اصرار به ساخت این فیلم توسط سید جواد هاشمی دارد گفت: به این دلیل که سید جواد هاشمی در تولید این کار هیچ نفع شخصی را در نظر گرفت و تنها پدیده ای که به آن اهمیت داد حقوق انسانی من از جهت حق و حقوق مولف و رایت اثر بود.

این مجری با سابقه مسابقه های تلویزیونی در ادامه با اشاره به مذاکره های انجام شده برای تولید فیلم سینمایی "پنگول" گفت: به اتفاق سید جواد هاشمی دیداری با مدیر شبکه پنج تهران داشتیم که حرف های خودش را بیان کرد اما در نهایت تمایل شخص من همراه با نظرات و پیشنهادهای سید جواد هاشمی بود. حال اینکه قرار است جلسه دومی با مدیر شبکه پنج سیما بگذاریم که اگر به نتیجه رسیدیم برای سال 92 کار را آغاز کنیم.

وی در پایان با اشاره به شناختی که از سید جواد هاشمی دارد گفت: این کارگردان جوان به حقوق معنوی توجه دارد و برای همکاران خود و نوع همکاری که دارد ارزش قائل است. به اعتقاد من هاشمی وقتی قبول می کند که فیلم پنگول را بسازد در نگاه خود قصد ندارد که ضررهای احتمالی پیشونی سفید را جبران کند بلکه برای او مهم است که یک کار فرهنگی و هنری تحویل دهد که برای کودکان ماندگار شود.

[ منبع این خبر سایت شفاف-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شفاف-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده