ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت تا نیمه نخست امسال تعیین تکلیف می شود

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهدی نیکدار درباره آخرین وضعیت ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت گفت: براساس مصوبه 22 مهرماه 1394 هیات دولت٬ ستاد مدیریت‌ حمل و نقل و سوخت باید با کلیه امکانات٬ اعتبارات، تعهدات، وظایف و اختیارات و نیروی انسانی از نهاد ریاست‌ جمهوری جدا و در وزارت راه و شهرسازی مستقر شود.
وی افزود: در ابلاغ وزیر راه و شهرسازی مقرر شد ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت زیر نظر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فعالیت کند و بر همین اساس ستاد در پیگیری امور خود به طور کامل با آن سازمان هماهنگ است.
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت اضافه کرد: بر اساس بند الف تبصره 2 مصوبه انتقال٬ احصای آن دسته از وظایف و اختیارات ستاد که جنبه اجرایی داشت و مربوط به دستگاه‌های خاص است و انتقال آن به دستگاه مربوطه از جمله اقداماتی است که باید انجام می شد، صورت گرفت.
وی گفت: همچنین بر اساس بند «ب» همین تبصره، مواردی از وظایف و اختیارات ستاد که نیاز به تصمیم‌گیری و تصویب داشت نیز مشخص شده و آماده ارسال به هیات دولت است.
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت ادامه داد: بدیهی است بر اساس آن دسته از وظایفی که برای ستاد مصوب خواهد شد ساختار تشکیلاتی و پست‌های مورد نیاز تعیین و توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ابلاغ خواهد شد.
نیکدار یادآور شد: البته نظر به اینکه این فرآیند زمان بر بوده و ممکن است چند ماهی به طول بینجامد، مقرر شد براساس توافق‌نامه‌ای با سازمان مدیریت٬ نیروها و ساختار موجود ستاد به صورت موقت در اختیار سازمان راهداری و حمل و نقل قرار گیرد تا مشکلی در پرداخت‌های پرسنلی ایجاد نشود و موضوع ساختار و تشکیلات نهایی شود.
به گزارش ایرنا، در راستای تحقق اهداف سند چشم انداز 20 ساله و سیاست های کلی نظام ،ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با هدف برنامه ریزی راهبردی، هماهنگی بین بخشی و نظارت بر عملکرد دستگاه ها و پیگیری اجرای طرح های مرتبط و در برخی از موارد اجرای برخی طرح ها در قالب یک بسته سیاستی جامع شامل ساماندهی حمل و نقل عمومی و بهینه سازی مصرف سوخت بنا نهاده شد.
در ابتدا اقدام های دولت درحوزه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت با ارائه تبصره 13 قانون بودجه سال های 1385 و 1386 کل کشور آغاز شد و در ادامه قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت پس از تصویب در هیات وزیران به تصویب مجلس رسید و پس از تایید شورای محترم نگهبان در تاریخ 23/10/1386 توسط رییس جمهوری به دستگاه های اجرایی ابلاغ شد .
بر این اساس ستاد در سه بخش توسعه حمل و نقل عمومی ، نوسازی ناوگان فرسوده و صنایع انرژی در قالب 3 معاونت با مدیریت های سه گانه در هر یک تعریف شده و در چند سال اخیر فعالیت های چشمگیر و مهمی را به انجام رساند.
اقتصام**2022**1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده