ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیرکشور: اقتصاد مقاومتی با رویکرد مردمی و عدالت محوری مبنای عمل است

عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه در همایش استانداران سراسر کشور در مشهد با اشاره به اهمیت نقش مردم و بخش خصوصی افزود: از جمله راهکارهای تحقق رویکرد مردمی اقتصاد مقاومتی، تجهیز منابع و امکانات از طریق بخش خصوصی و جلب مشارکت های مردمی به منظور شکل گیری تولید و ایجاد اشتغال مورد نیاز می باشد.
وی اظهار کرد: مردمی بودن و عدالت محور بودن اقتصاد مقاومتی به مفهوم تمرکز و توجه بر روی پروژه ها و طرح های خرد و کوچک نیست بلکه پروژه های کلان و بزرگ نیز در این اقتصاد جای خود را دارد.
وی با اشاره به سوابق و تجربیات بسیار موفقی که در عرصه مشاغل خرد در بخش های مختلف در کشور وجود دارد گفت: تجمیع این تجربه ها و تلاش در جهت گسترش و توسعه آن به همه استان های کشور به تناسب شرایط هر استان از جمله ضرورت ها در این حوزه است که باید از سوی استان ها انجام گیرد.
وزیر کشور با تاکید بر اهمیت ارتقای بهره وری در بخش های مختلف از استانداران خواست به طور جدی از تمام توان برای بهره گیری از ظرفیت های خارج از دستگاه های اجرایی ازجمله شخصیت های مرجع و نهادهای موثر در عرصه اجتماعی و رسانه ها به منظور جلب مشارکت گسترده عمومی و ارتقای فرهنگ سازی در حوزه بهره وری استفاده شود.
وی با اشاره به فعالیت های قابل توجه در قالب صندوق های توسعه ای منطقه ای در برخی مناطق کشور گفت : باید استانداران نسبت به بسط و گسترش تجربه صندوق های توسعه محلی منطقه ای در استان های خود اقدام و زمینه جلب و تجمیع سرمایه های خرد محلی و موثرسازی این سرمایه ها را به شکل مدیریت شده فراهم کنند.
رحمانی فضلی سهم و نقش توانمندی اقتصادی در قدرت ملی کشور و روند ارتقای آن در پیشبرد اقتصاد مقاومتی را بسیار مهم خواند.
همایش یک روزه استانداران سراسر کشور در مشهد در حال برگزاری است.
1906 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X