ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رئیس سازمان بسیج رسانه: تحزب گرایی آفت رسانه ها در ایران است

مسعود بصیری روز پنجشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گلستان اضافه کرد: نتیجه و تاوان پرداختن بیش از اندازه به حزب گرایی، حل نشدن مشکلات اولیه و پیش پا افتاده خبرنگاران و فعالان رسانه ای مانند مشکلات معیشتی است.
وی بیان کرد: به عنوان نمونه و در جریان های اخیر به وجود آمده در پی انتشار عکس یکی از فعالان سیاسی ، رسانه های جریان های سیاسی گوناگون از این موقعیت برای عقده گشایی علیه یکدیگر استفاده کرده و حرمت یک مومن را برای تسویه حساب های شخصی و جناحی نادیده گرفتند.
رئیس سازمان بسیج رسانه کشور افزود: راه چاره پایان یافتن مشکلات خبرنگاران و رسانه ها، تشکیل یک انجمن صنفی قوی و مقتدر بدون در نظر گرفتن وابستگی های سیاسی و جناحی است.
بصیری ادامه داد: متاسفانه عده ای در نبود انجمن و تشکل قوی رسانه ای با راه اندازی یک رسانه و نشریه سعی در القای تفکراتی می کنند که نتیجه آن به خطر افتادن امنیت روانی کشور است.
وی گفت: برخی گمان می کنند ، رسانه ای خوب است که هر گونه خبری را بدون در نظر گرفتن مصالح کشور منتشر کند در حالی که این کار در مواردی موجب زیر سوال رفتن اعتبار کشور و وارد شدن آسیب جدی به امنیت روانی مردم می شود.
رئیس سازمان بسیج رسانه کشور بیان کرد: فعالیت گسترده و بدون ضابطه و قانون شبکه های اجتماعی و غیرقابل نظارت بودن آنها نیز مزید بر علت شده تا هر چند مدت یک بار ، یک اتفاق کوچک و معمولی تبدیل به بحرانی عمومی شود و پیامدهای زیادی نیز برای کشور به همراه داشته باشد.
بصیری افزود: متاسفانه اولویت فراموش شده رسانه ها در جریان انتشار خبرها ، منافع ملی و تلاش برای حفظ آن است که باید این اصل مورد تاکید و ضروری برای فعالان این بخش بازتعریف شود.
وی ادامه داد: در کشوری مانند آمریکا که خود را مهد آزادی بیان می داند هم رسانه ها اجازه انتشار اخباری که تهدید کننده امنیت روانی آن کشور باشد را ندارند و نمی توان در رسانه های این کشور خبری مانند انتشار عکس های خشونت بار و تهدید کننده امنیت روانی مردم مشاهده کرد.
رئیس سازمان بسیج رسانه کشور تعیین ضابطه برای ورود افراد به عرصه خبرنگاری را ضروری دانست و گفت: نبود این قوانین موجب ورود بی حد و مرز افراد ناکارآمد وغیر متخصص شده که نتیجه آن بروز مشکلات دائمی ناشی از انتشار غیرحرفه ای اخبار است.
7331 //6203/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده