ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اجازه نمی دهیم اموال ملت ایران از حلقوم آمریکا پایین برود

رئیس جمهور تصریح کرد دولت هرگز نخواهد گذاشت پول ملت ایران به راحتی از حلقوم آمریکایی ها فروبرود و به حول و قوه الهی در آینده نزدیک پرونده آن را به دادگاه بین المللی خواهیم برد. بخش سیاست تبیان روحانی

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز در جمع مردم کرمان در محل مصلای امام علی (علیه السلام) این شهر سفر به استان کرمان در روز میلاد امام سوم شیعیان را افتخاری برای دولتمردان دانست و گفت: استان کرمان دارای شخصیت های برجسته، علمای بزرگ، مجاهدین، رزمندگان، سلحشوران و استان بهشت معادن ایران است.
روحانی با بیان اینکه استان کرمان در طول تاریخ افتخارات بزرگی را داشته و امروز نیز بزرگانی را در اختیار دارد، افزود: یکی از چهره های درخشان این استان و ایران حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام و مقام معظم رهبری و شخصیتی برجسته در انقلاب اسلامی است که سالها به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی، رییس جمهوری اسلامی ایران و قریب به 20 سال بعنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به ملت ایران خدمت می کند.
رییس جمهوری ادامه داد: ایشان به عنوان فرمانده دوران دفاع مقدس ایثار و فداکاری زیادی در دوران زندگی خود برای کشور و مردم عزیز ایران و حتی برای دنیای اسلام به انجام رساند و امیدواریم مردم ما مثل گذشته از وجود عالم، دانا، پرافتخار و قهرمان وی استفاده کنند.
روحانی، سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس را یکی دیگر از افتخارات استان کرمان و کشور دانست و با تاکید بر اینکه دلاوری های سردار سلیمانی موجب اقتدار و افتخار است.
خاطرنشان کرد: لشکر قدس یکی از لشکرهای قدرتمند ایران در دوران دفاع مقدس بود و امروز نیز با وجود تأمین امنیت شرق کشور طی سالیان متمادی هر جا نیاز به فداکاری ها و رشادت های این لشکر بوده، حضور داشته است.
رییس جمهوری ضمن تبریک میلاد با سعادت امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل العباس(علیه السلام)و امام زین العابدین(علیه السلام)گفت: امام حسین(علیه السلام)و امام حسن مجتب (علیه السلام)محبوب دل همه مسلمانان جهان اعم از شیعه و سنی هستند.

سپاه پیشتاز حل مشکلات کشور است

روحانی با بیان اینکه سپاه در سال های اولیه انقلاب در برابر توطئه ها و اقدامات دشمنان و گروهک ها حافظ کشور بود، افزود: در ایام دفاع مقدس سپاه به عنوان نیرویی قدرتمند و بسیج در کنار آن به عنوان نیروی عظیم مردمی مدافعان کشور بودند.
رییس جمهوری تصریح کرد: سپاه پیشتاز حل مشکلات در کشور بوده و امروز نه تنها بار امنیت کشور را بر دوش دارد بلکه مسئولیت امنیت در کشورهایی که از جمهوری اسلامی ایران طلب مساعدت دارند نیز بر عهده گرفته و در آن میدان ها هم با کمال رشادت حضور دارد.
روحانی افزود: سپاه برای فداکاری و دفاع از عتبات عالیات و حرم های مطهر در عراق و سوریه و دفاع از مظلومان در فلسطین و لبنان و سایر کشورهایی که از ایران درخواست کمک دارند پیشگام است و آرزوی توفیق برای سپاه و بسیج قهرمان در تمامی صحنه های دفاع و مجاهدت داریم.
رییس جمهوری با بیان این که باید به عنوان یک ملت بزرگ، موقعیت شناس باشیم، اظهارداشت: وقت شناسی و عالم به زمان بودن و استفاده و بهره برداری از شرایط زمان یکی از مسایل بسیار مهم برای همه ملت ها به ویژه برای ملت ایران است که در شرایط ویژه و در منطقه ای قرار دارد که دارای مشکلات خاصی می باشد.
روحانی با تأکید بر پرهیز از جناح بندی و رقابت های حزبی در دوران پس از انتخابات گفت: جناح بندی و دسته بندی و فعالیت و رقابت حزب ها برای دوران رقابت انتخاباتی شرایط خوبی را برای کشور و ملت به وجود می آورد تا در سایه رقابت های حزبی بتوان بهترین ها را شناخته و پای صندوق آرا با آگاهی و بینایی بهتر افراد شایسته تری را برای پذیرفتن مسئولیت برگزید.
رییس جمهوری اضافه کرد: اما زمانی که دوران رقابت به پایان رسید دیگر زمان جناح بندی، رو در روی هم قرار گرفتن و رقابت های ناصحیح هم به پایان می رسد.

امروز باید همه در صف واحد قرار بگیریم

روحانی تصریح کرد: امروز روز وحدت است و همه باید در صف واحد قرار بگیریم و روزی است که مجلس و دولت در کنار هم باید به حل مشکلات مردم بپردازند.
رییس جمهوری گفت: مردم از دولت و مجلس توقع اختلاف ندارند بلکه انتظار دارند تا این دو بعد از آن که مردم به مسئولیت خود به شایستگی عمل کرده و با شور و نشاط در انتخابات شرکت کردند، با همکاری، همفکری و در کنار هم قرار گرفتن، مشکلات کشور را حل و فصل کنند.
روحانی با تأکید به اینکه به مجلس دهم بسیار امیدوار است، خاطرنشان کرد: انتظار ما از مجلس دهم که در روزهای آینده و اوایل خردادماه فعالیت خود را شروع خواهد کرد این است که دولت و مجلس در کنار هم و همسو با یکدیگر برای رفع مشکلات ملت غیور ایران تلاش کنند.
رییس جمهوری گفت: پیچ های مهم تاریخی را با اتحاد مردم، هدایت رهبری و همراهی قوا گذراندیم و برجام به فرجام رسید. برجام دست ما را برای فعالیت باز کرد و امروز میدان رقابت برای سرمایه گذاری و همکاری با ایران باز شده است.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: دیروز در سراسر دنیا دشمنان ما به راحتی می توانستند ایران هراسی کرده و علیه ایران با زبان تهدید سخن بگویند اما امروز بهانه جویی های آنها به قدری کم شده که حرف هایشان نفوذی در میان جوامع و کشورهای مختلف جهان ندارد.
روحانی گفت: امروز روزی است که بعد از برجام دیگر مجبور نیستیم برای خرید نیازمندی های خود بدون رقابت به یک یا دو کشور رجوع کنیم و آنها هر جنسی را با هر گونه کیفیت و قیمتی بر ما تحمیل کنند و امروز میدان رقابت پیش روی ملت ایران گشوده شده است.
رییس جمهوری اضافه کرد: امروز در شرایطی هستیم که در طرح هایی که به دنبال سرمایه گذاری می باشیم ده ها کشور برای این منظور اعلام آمادگی می کنند در حالی که دیروز حتی پول کشورمان را که در حساب بانکی خودمان قرار داشته و جزء ذخایر بانک مرکزی بود، مسدود می کردند و سرمایه گذاری خارجی در آن شرایط بسیار دشوار بود.
طی 4 ماه گذشته 3 میلیارد و 418 میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم انجام شده است
روحانی خطاب به کسانی که می گویند برجام چه کاری کرده است، گفت: برجام دست ما را برای فعالیت های گوناگون گشوده است به گونه ای که طی 4 ماه پس از برجام 3 میلیارد و 418 میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم در کشورمان انجام شده و برای 3.5 میلیارد دلار مجوز سرمایه گذاری در این مدت صادر شده و هم اکنون مشغول تدوین ساز و کارهای لازم برای عملیاتی کردن این قراردادها هستیم ضمن اینکه همزمان برای صدها قرارداد دیگر در حال مذاکره می باشیم.
رییس جمهوری با تأکید بر این که امروز شرایط لازم برای حرکت پرشتاب ملت ایران آغاز شده است، تصریح کرد: باید با وحدت و اتحاد برای ساختن ایرانی آزاد و آباد دست به دست هم بدهیم.
روحانی با بیان این که دولت یازدهم ناچار است بار اهمال و خطای سال های گذشته را هم بر دوش بگیرد، اظهار داشت: به خطا و اشتباه 2 میلیارد دلار از پول ملت ایران را در اختیار آمریکا قرار دادند و در سال 86 تا 87 در شرایطی که احتمال خطر بسیار بالایی برای این پول وجود داشت 10 ماه فرصت طلایی فراهم بود که این مبلغ را از دست آمریکا برهانند اینکه چرا این کار انجام نشده سؤال ملت بزرگ ایران است و در این راستا کمیته ای برای بررسی این موضوع تشکیل شده که به زودی گزارش خود را از خطا و اهمال دیگران به اطلاع مردم خواهد رساند.
اجازه نمی دهیم اموال ملت ایران از حلقوم آمریکا پایین برود
رییس جمهوری تصریح کرد: البته دولت هرگز نخواهد گذاشت که پولی که از آن ملت ایران است به راحتی از حلقوم آمریکایی ها فرو برود و به حول و قوه الهی در آینده نزدیک پرونده آن را به دادگاه بین المللی خواهیم برد و تا احقاق حقوق ملت ایران به مسیر حقوقی، سیاسی و بانکی خود از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.
روحانی خطاب به ملت ایران گفت: امروز همه باید دست به دست هم داده و با حفظ وحدت و یگانگی گوش به فرمان رهبری عزیزمان خواهیم بود.


منبع : فارس

[ منبع این خبر سایت تبیان-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده