ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مفتی سعودی و ورود کودکان به جهنم جنگ سوریه

کودکان در گروه های مسلح برای رفتن به جبهه های نبرد ۱۵ روز را در اردوگاه های آموزشی سپری می کنند. اردوگاه های مختلف آوارگان در شمال سوریه مهم ترین منبع تامین نیروی انسانی گروه جیش الفتح در حمله به حلب شمرده می شود. بخش سیاست تبیان مفتی سعودی

عبدالله المحیسنی یکی از مفتی های عربستان سعودی است که در نزدیکی یکی از اردوگاه های آوارگان در استان ادلب برای جذب نیرو برای گروه تروریستی جیش الفتح سخنرانی کرد. بیشتر نیروهای جذب شده توسط المحیسنی در گروه جیش الفتح از کودکان اردوگاه های ادلب هستند که وارد جهنم جنگ می شوند.
این گروه تکفیری برای جبران فرار هزاران نفر از مبارزان خود اقدام به جذب کودکان در نبردهای خود کرده است.
در حملات اخیر ارتش سوریه و نیروی هوایی روسیه صد ها نفر از نیروهای این گروه در حومه های حلب و ادلب کشته شدند. بر همین اساس جبش الفتح با جذب کودکان به شدت در پی جبران شکست های خود است.

گروه جیش الفتح از حمایت تسلیحاتی آمریکا و عربستان سعودی برخوردار است. سازمان های اطلاعاتی ترکیه برای درگیری های حومه جنوبی حلب این گروه را تقویت کرده است

کودکان در گروه های مسلح برای رفتن به جبهه های نبرد ۱۵ روز را در اردوگاه های آموزشی سپری می کنند. اردوگاه های مختلف آوارگان در شمال سوریه مهم ترین منبع تامین نیروی انسانی گروه جیش الفتح در حمله به حلب شمرده می شود.
گروه جیش الفتح از حمایت تسلیحاتی آمریکا و عربستان سعودی برخوردار است. سازمان های اطلاعاتی ترکیه برای درگیری های حومه جنوبی حلب این گروه را تقویت کرده است.
جیش الفتح به همراه شماری از گروه های تروریستی به رهبری جبهة النصرة مهم ترین طرف حمله به حلب و مناطق اطراف این شهر بوده که آتش بس را نقض کرده اند.
سازمان های اطلاعاتی ترکیه در شمال سوریه گروه جیش الفتح و دیگر گروه ها را نظیر اجناد الشام، فیلق الشام، احرار الشام، لواء الحق و جیش السنه را بازسازی کردند.
دولت سوریه مخالف موافقت روسیه با تمدید آتش بس در حلب و اطراف این شهر بود ولی عربستان سعودی و آمریکا از فرصت آتش بس استفاده و صد ها تن سلاح را در اختیار گروه های مسلح در شمال سوریه قرار دادند. پیش از این جنگنده های روسی و سوری محموله های تسلیحاتی گروه های مسلح را نابود کرده بودند.


منبع : ابنا

[ منبع این خبر سایت تبیان-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده