ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لاریجانی برای ریاست مجلس حرف ندارد

الان به نفع اصلاح طلبان است که از آقای لاریجانی خواهش کنند او ریاست مجلس را بپذیرد تا هم بتوانند بخش اصول گرایان و هم مستقلین را اداره کنند و هم اینکه با آنها مدارا کند.

بخش سیاست تبیان

لاریجانی

اسدالله بادامچیان عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی درباره گزینه های ریاست مجلس دهم اظهار داشت: زمانی که مجلس می خواهد تشکیل شود، طبیعی است که درباره مسئولیت های مجلس اعم از رئیس، هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون ها گزینه مطرح باشد و از طرف دیگر جناح ها و جریان های گوناگون در این زمینه تلاش دارند مقاصد و ذهنیت های خود را محقق کنند.

رئیس مجلس کسی است که می خواهد با سران کشورهای دیگر صحبت کند و باید از پختگی برخوردار باشد؛ چراکه می خواهد ریاست یک قوه را برعهده گیرد.

وی با بیان اینکه انتخاب رئیس مجلس و رؤسای کمیسیون ها مربوط به نمایندگان هر دوره مجلس است، گفت: اینکه کسانی از بیرون بخواهند از بالای سر نمایندگان موجود برای آنها اتخاذ تصمیم یا برنامه ریزی کنند، اهانت به نمایندگان، خانه و رأی ملت است و این موضوع کار غلطی است که کمپین یا کار شبکه جمعی راه بیندازند که رئیس مجلس باب میل آنها باشد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه افزود: اگر کسانی دنبال پارلمان در سایه بگردند و دنبال اتاق فکر باشند که از بیرون، نمایندگان مجلس را اداره کنند، کار صحیحی نیست و اگر اصلاح طلبان این کار را می کنند، باید بدانند به افرادی که از آنها حمایت کردند، اهانت می کنند؛ لذا باید اختیار به نمایندگان داده شود تا برای ریاست مجلس تصمیم بگیرند.

بادامچیان با بیان اینکه هم اکنون نیمی از مجلس دهم اصول گرا هستند، ادامه داد: اگر مستقلین را نیز به اصول گرایان اضافه کنیم، آنها تقریباً دو سوم مجلس را تشکیل می دهند؛ اینکه گروهی بخواهد کسی را به نام اصلاح طلب رئیس مجلس کند، رئیس تحمیلی می شود؛ در نتیجه از همین الان معلوم است مدیریت وی ناموفق خواهد بود.

وی گفت: شخصیتی که دو دوره مجلس را اداره کرده، دارای موقعیت ویژه ای است و برای بار اول نیست که رئیس مجلس می شود، با کسی که برای بار اول به مجلس می آید، کدام یک برای اداره مجلس اصلح است؟

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه ادامه داد: هر کسی رئیس مجلس شود، باید همه را اداره کند؛ چرا که رئیس مجلس، رئیس همه است و اگر ما بگوییم رئیس مجلس فقط می خواهد جناح خود را اداره کند، صحیح نیست؛ متأسفانه اصلاح طلبان هر جا رفتند، همین کار را کردند و در دولت نیز همه را از تیپ خود گذاشتند و این مجلسِ یک جناح (مجلس سوم و ششم) می شود.

بادامچیان درباره ویژگی های رئیس مجلس افزود: رئیس مجلس کسی است که می خواهد با سران کشورهای دیگر صحبت کند و باید از پختگی برخوردار باشد؛ چراکه می خواهد ریاست یک قوه را برعهده گیرد.

وی گفت: ویژگی های آقای لاریجانی در مجلس شورای اسلامی برای ریاست مجلس حرف ندارد و هر فردی بخواهد منصفانه عمل کند، می تواند به سوابق، شخصیت، تجربه، مدیریت و همراهی وی با دولت توجه کند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: الان به نفع اصلاح طلبان است که از آقای لاریجانی خواهش کنند او ریاست مجلس را بپذیرد تا هم بتوانند بخش اصول گرایان و هم مستقلین را اداره کنند و هم اینکه با آنها مدارا کند.منبع : تسنیم

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده