ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

غیرقابل اعتماد بودن آمریکا را فهمیده‌اند،اما به روی خود نمی‌آورند

شاهین محمدصادقی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به موضوع برداشت دو میلیارد دلاری آمریکا از اموال ایران، اظهار داشت: معتقدم دشمن شناسی از جمله نکاتی بود که امام راحل (ره) بسیار بر آن تاکید داشت و مقام معظم رهبری نیز به همین شیوه، بر آن تاکید دارند.

وی ادامه داد: این بسیار ساده انگارانه است که فکر کنیم دشمنی امریکا با ما سر موضوع هسته ای یا موشکی است؛ اصل دشمنی آنها با ما بر سر نظام جمهوری اسلامی و مقوله استکبارستیزی است و تا زمانی که ما پایبند به اسلام باشیم، دشمنی آنها کم نخواهد شد. هر چند ممکن است شیوه دشمنی آنها یا شدت و ضعف آن فرق کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه حضور جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته ای با غرب و پایبندی به برجام کار درستی بود، تصریح کرد: ما باید به همه مردم دنیا نشان می دادیم که دنبال مشاجره نیستیم اما به امریکایی ها اعتماد نداشتیم همان طور که مقام معظم رهبری نیز بارها تاکید کردند.

محمدصادقی اظهار داشت: ما وظیفه خودمان را انجام دادیم و این رفتاری هم که امریکایی ها انجام دادند، به اقتضای ذات و طبیعت آنهاست که شیطنت کردن و زیر قول زدن، در ذات سیاست آنهاست. بنابراین طبیعی بود که بعد از برجام یا قبل از آن، دشمنی آنها تداوم یابد. مهم این است که ما هوشیار باشیم و مراقب شیطنت آنها باشیم و در جای مناسب واکنش جدی نشان دهیم.

وی در عین حال تصریح کرد: من معتقدم بسیاری از مسئولان ما بدعهدی و غیرقابل اعتماد بودن امریکا را فهمیده اند، اما به روی خودشان نمی آورند؛ وگرنه شخص رئیس جمهور هم بسیار شفاف اعلام کرد که این کار امریکایی ها دزدی در روز روشن است.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وظیفه اصلی مسئولان در بخش های مختلف در قبال این رفتار غربی ها به ویژه امریکایی ها گفت: در برابر این رفتارها باید صبوری کرد؛ در عین حال باید واکنش مناسب را هم نشان دهیم.

محمدصادقی خاطرنشان کرد: می توان تا یک جایی پیش رفت و در نهایت، اگر امریکایی ها به عهد و پیمان خود وفادار نبودند، ما نیز به نقطه اول بازگردیم و کار خودمان را ادامه دهیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده