ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مایلم همه گذرگاههای غزه را به طور دائم باز ببینم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل از مصر و رژیم صهیونیستی خواست که شرایط را برای عبور و مرور ساکنان غزه فراهم آورند.

دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد: من مایل هستم که همه گذرگاههای غزه را به طور کامل و به شکل دائم باز ببینم تا شرایط بدی که فلسطینی ها در داخل غزه سپری می کنند بهبود یابد.

وی افزود: ما خواستار بهبود شرایط و اوضاع انسانی مصیب بار در غزه هستیم به ویژه بیماران و افرادی که نیاز فوری برای خروج از غزه برای درمان و مباحث علمی دارند.

بان کی مون تاکید کرد: ما از اقدام مصر در گشودن گذرگاه غزه استقبال می کنیم اما شاهد هستیم این اقدام پس از گذشت ۸۵ روز از بسته شدن گذرگاه صورت می گیرد و این طولانی ترین زمان از سال ۲۰۰۷ محسوب می شود.مصر گذرگاه را هر ازگاهی باز کرده است.

دبیر کل سازمان ملل بیان کرد: بیش از سی هزار نفر از مله ۹۵۰۰ بیمار و ۲۷۰۰ دانشجو نیازمند عبور برای ورود به مصر از راه گذرگاه رفح هستند.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده