مایلم همه گذرگاههای غزه را به طور دائم باز ببینم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل از مصر و رژیم صهیونیستی خواست که شرایط را برای عبور و مرور ساکنان غزه فراهم آورند.

دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد: من مایل هستم که همه گذرگاههای غزه را به طور کامل و به شکل دائم باز ببینم تا شرایط بدی که فلسطینی ها در داخل غزه سپری می کنند بهبود یابد.

وی افزود: ما خواستار بهبود شرایط و اوضاع انسانی مصیب بار در غزه هستیم به ویژه بیماران و افرادی که نیاز فوری برای خروج از غزه برای درمان و مباحث علمی دارند.

بان کی مون تاکید کرد: ما از اقدام مصر در گشودن گذرگاه غزه استقبال می کنیم اما شاهد هستیم این اقدام پس از گذشت ۸۵ روز از بسته شدن گذرگاه صورت می گیرد و این طولانی ترین زمان از سال ۲۰۰۷ محسوب می شود.مصر گذرگاه را هر ازگاهی باز کرده است.

دبیر کل سازمان ملل بیان کرد: بیش از سی هزار نفر از مله ۹۵۰۰ بیمار و ۲۷۰۰ دانشجو نیازمند عبور برای ورود به مصر از راه گذرگاه رفح هستند.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مایلم همه گذرگاههای غزه را به طور دائم باز ببینم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X