ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نشست زمین و فروچاله های جلگه میناب زنگ خطر نابودی تالاب حرا

به گزارش خبرگزاری مهر مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران در حاشیه برگزاری کارگاه زون بندی تالاب حرای رود شور و شیرین و میناب با تاکید بر بر اهمیت بسیج اجتماعی و تعاملات بین بخشی برای حفظ و احیاء تالاب ها گفت: حل معضلات تالاب ها را مستلزم مسؤولیت پذیری کلیه بخشهای دولتی و غیردولتی ذیربط است.

محسن سلیمانی روزبهانی همچنین با اشاره به اهمیت ارتباط مستقیم تالاب ها و معیشت جوامع محلی، گفت: حفاظت از تالاب ها و تلاش برای بهره برداری پایدارازآنها نه تنها با هدف حفظ تنوع زیستی و محیط زیست بلکه با هدف ارتقاء سطح اقتصادی-اجتماعی زندگی و معیشت جوامع بشری به انجام می رسد.

سلیمانی همچنین ابراز امیدواری کرد که با برگزاری چهارمین کارگاه مشورتی زون بندی، برنامه مدیریت جامع  تالاب حرای رود شور و شیرین و میناب در طول چند ماه آینده تصویب و اجرایی گردد.

درجریان این نشست حقیرزاده مشاور عالی استاندار هرمزگان نیز بر لزوم تداوم آموزشها در خصوص اهمیت تالاب و نحوه حفاظت و مدیریت آنها تأکید کرد و حفاظت از محیط زیست را مستلزم مشارکت مردم دانست.

 مشاور عالی استاندار هرمزگان با بیان اینکه به اینکه 4 تالاب در استان هرمزگان وجود دارد و بخش عمده ای از معیشت جوامع انسانی استان از طریق ماهیگیری از این تالاب های ساحلی تأمین می شود و با تاکید بر اهمیت ارائه آموزش های مستمر به مردم در خصوص حفظ اکوسیستمهای تالابی، تصریح کرد: بهره برداری از تالاب ها باید به نحوی انجام گیردکه کارکردهای آنها برای نسلهای آتی نیز حفظ شود.

 وی همچنین افزود: با توجه به اهمیت قوانین و مقررات و لزوم رفع تعارضات از طریق تعاملات بین بخشی، همواره تلاش شده در طرح های توسعه صنایع در استان، حفظ محیط زیست در اولویت قرار داده شده و قوانین زیست محیطی محترم شمرده شوند.

کارگاه زون بندی تالاب حرای رود شور و شیرین و میناب چهارمین کارگاه از مجموعه کارگاههای برنامه ریزی شده برای تدوین برنامه مدیریت جامع این تالاب بوده که در تاریخ 19 اردیبهشت ماه با حضور جمعی گسترده از دست اندرکاران در شهرستان میناب برگزار شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده