ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خدمات هلال احمر عبادت است نقص اطلاع‌رسانی در دستگاه‌های کشور

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار رئیس جمعیت هلال احمر کشور که قبل از ظهر پنج شنبه برگزار شد هلال احمر را نهادی خدمت‌گذار و مطلوب جامعه معرفی و گفت: این نهاد در مشکلات خدمت به میدان می‌گذارد و به آسیب دیدگان و کسانی که نیازمند هستند کمک می‌کند.

وی در ادامه صلیب سرخ را ابداع غرب دانست و گفت: غربی‌ها برای استفاده از کمک مردم صلیب سرخ را ابداع کردند و ما چون نمیتوانستیم از واژه صلیب استفاده کنیم از هلال که یک شعار اسلامی استفاده کردیم و هلال احمر شکل گرفت.

استاد برجسته حوزه در ادامه ضمن تأکید بر اینکه قطعا یک سازمان منظم برای حوادثی که در اجتماع رخ می‌دهد لازم است، افزود: ولی با این وجود در اسلام همه یک هلال احمر هستند و همه مسئولیت و وظیفه دارند.

وی با اشاره به اینکه حوادث همیشه وجود داشته است ابراز داشت: اما در زمان حاضر به دلیل شرایط به وجود آمده حوادث دردناک بیشتری رخ می‌دهد و لازم است که آمادگی در این زمان ها بیشتر باشد.

آیت الله مکارم شیرازی خدمات هلال احمر را نوعی عبادت توصیف و بیان کرد: این نهاد به خلق الله خدمت می کند و لازم است که دولت بودجه بیشتری را به این نهاد اختصاص دهد و اهمیت بیشتری به آن بدهد.

هلال احمر ضرورت خود را در عمل ثابت کند

وی گفت: هلال احمر باید ضرورت وجود خود را در عمل ثابت کند و در این راستا باید در کسب اعتماد مردم که بالاترین سرمایه است کوشا باشد و حضور خود در صحنه های مختلف را پررنگ کند.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه باید بسیج افراد به گونه ای باشد که در حداکثر سرعت در حوادث حضور داشته باشند بیان کرد: این نهاد باید اطلاع رسانی را جزو برنامه های خود قرار داد.

وی در این رابطه افزود: اقداماتی که انجام می‌شود باید به مردم اطلاع رسانی شود در غیر این صورت مانند این است که اصلا اقدامی انجام نشده است و باید از ظرفیت رسانه و نشریات برای اطلاع رسانی بهره برد زیرا با آگاهی مردم از اقدامات انجام شده اعتماد آنان نیز جلب می‌شود ولی برخی از دستگاه‌ها در کشور گرفتار نقص اطلاع رسانی هستند.

یادآور می شود در ابتدای این جلسه رئیس هلال احمر کشور طی سخنانی بااشاره به اینکه امسال ۹۴ سال فعالیت هلال احمر در کشور است، گفت: این نهضت بیش از ۱۵۰ سال است که در جهان شکل گرفته و در حال حاضر ۱۹۰ کشور جهان عضو صلیب سرخ جهانی هستند.

امیر محسن ضیایی خدمت رسانی این نها را به آسیب پذیرترین افراد عنوان کرد و گفت: این نهاد دو میلون داوطلب دارد و همچنین ۷۰۰ هزار جوان با جمعیت هلال احمر کشور همکاری می‌کنند.

وی گفت: این نهاد در سال گذشته نزدیک به هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار داشته که بخش اعظم آن به دلیل عملیات‌های امداد و نجاتی که توسط دولت به این نهاد سپرده شده توسط دولت تأمین شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده