ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شهید مطهری تفکر را بالاتر از تعبد می‌دانست

فرزند شهید مطهری گفت: شهید مطهری معتقد بود هر اندیشه‌ای قابل احترام نیست چون ممکن است برخی فکرها بر علیه انسان باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، حجت الاسلام محمد مطهری امروز در اولین همایش ملی تربیت مطهر که در دانشگاه فرهنگیان استان مازندران در ساری برگزار شد، گفت: توصیه دارم دانشجویان معلمی که در مسیر تعلیم و تربیت قرار گرفتند نیت خودشان را درست کنند که در غیر این صورت خسارت زیادی خواهند دید.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: معلم به دلیل ارتباط مستمر با شاگرد اگر انسان ساخته نشده باشد اگر کلامی هم در کلاس نگوید نوع رفتار وی به خودی خود در دانش آموزان تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه یک آموزگار باید به توصیه هایی که می گوید عمل کند، افزود: شهید مطهری نکاتی را که در تعلیم و تربیت عنوان می کردند عمل می کردند.

مطهری با بیان اینکه شهید مطهری به تفکر و تجزیه و تحلیل اندیشه بیشتر از انتقال معلومات اهمیت می داد، اظهار کرد: آنچه آثار مطهری به دانشجویان ارائه می‌دهد نشان دادن یک چارچوب فکری برای تجزیه و تحلیل است.

وی با بیان اینکه مطهری خود اهل تفکر بود و تفکر را بالاتر از تعبد می دانست، افزود: شهید مطهری معتقد بود هر اندیشه‌ای قابل احترام نیست چون ممکن است برخی از فکرها بر علیه انسان باشد.

مطهری عنوان کرد: پدرم می گفت از اندیشه ها و نظرات خودم پشیمان نیستم و مادام در حال اندیشه و حل مسائل بودند.

وی داشتن روح علمی و حقیقت‌طلبی را از ویژگی های این روشنفکر دانست و افزود: ایشان معتقد بود باید با کاویدن بر سخنان دشمن عیب‌های خودمان را پیدا کنیم و آزاداندیشی بالایی داشته و به شنیدن سخنان مخالفان تاکید داشتند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه استاد شهید مطهری یک تئوری‌پرداز عملگرا بود، عنوان کرد: از نظر شهید مطهری علمی ارزشمند است که در خدمت جامعه باشد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مسائل و اختلافات سیاسی به علت روشن نبودن برخی از مبانی فکری است، افزود: شهید مطهری مدام در پی فعالیت فکری بود و می گفت اگر هیچ کتابی در دست نداشته باشم بر اساس یادداشت های خودم و افکارم می‌توانم تا 30 سال کتاب بنویسم.

این فرزند شهید گفت: برای بنده و طلبه‌های جوان عنوان حضرت حجت الاسلام استفاده نشود چون جز ایجاد فاصله با جوانان هیچ خاصیت دیگری ندارد.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت شمانیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شمانیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده