ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

7 کاری که افراد موفق پیش از خواب انجام می‌دهند

فرادید : افراد موفق اصولا از عادت‌های خوبی پیروی می‌کنند که در طول زندگی به موفقیت آنها کمک می‌کند. موفقیت یک موضوع وراثتی نیست و کاملا به دست آوردنی‌ست. پس می‌توان از الگو‌های رفتاری انسان‌های موفق برای به دست آوردنش کمک گرفت.


۱. اول صبح تصمیم‌های مهم را اتخاذ می‌کنند
خستگی تاثیر وارونه‌ای بر کیفیت تصمیم‌گیری انسان می‌گذارد. محققان می‌گویند هرچه به انتهای ساعت کاری نزدیک می‌شویم احتمال خطای‌مان بسیار بالا می‌رود. افراد موفق همیشه اول صبح را برای تصمیم گیری انتخاب می‌کنند و در طول روز آن تصمیم‌ها را عملی می‌کنند. 
۲.  لیست کارهای روزانه‌شان را می‌نویسند
نوشتن لیست کارهای روزانه از موثرترین روش‌ها برای نظم داشتن و موفقیت در انجام کارهاست.افراد موفق اول صبح لیست کارهایشان را می‌نویسند و در آخر روز آنها که انجام شده را خط می‌زنند و آنهایی که انجام نشده را با نشانه گذاشتن، مشخص‌ می‌کنند تا به لیست روز بعد منتقل شوند. وقتی اول صبح تصمیمات مهم کاری را اتخاذ کنید و آنها را بر روی یک لیست بنویسید باعث می‌شود سردرگم و گیج نشوید و تا آخر روز از روی یک برنامه نوشته شده منظم پیش بروید. برای این کار شما می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی مثل Wunderlist  استفاده کنید یا خیلی کلاسیک از یک دفترچه و خودکار کمک بگیرید. البته یکی از اصول لیست روزانه داشتن، واقع بین بودن است. خوب است که واقع‌بینانه برنامه‌هایی را که در طی یک روز قادر به انجامش هستید بنویسید. دیدن لیست‌ خط خورده کارهای روزانه در آخر روز به اعتمادبنفستان کمک فراوانی خواهد کرد. 

۳. کارها را سریع و بدون فوت وقت انجام می‌دهند
افراد موفق کارهای لیست روزانه را به سرعت انجام می‌دهند و انجام کارها را به تاخیر نمی‌اندازند.  سرعت در انجام کارها البته نیاز به تمرکز زیادی دارد، اما به مرور عادت می‌شود و در موفقیت شما تاثیر بسیاری می‌گذارد. بهانه‌آوردن را مخصوصا در کارهای سخت کنار بگذارید و سعی کنید کار را سریع و یک‌جا انجام دهید. 
۴. کارهای روز آینده‌شان را از قبل تعیین می‌کنند
افراد موفق کارهای روز بعدشان را در انتهای هر روز کاری مشخص می‌کنند. این برنامه ریزی پیش آمد‌های غیرمترقبه را کاهش می‌دهد.
۵. عاقلانه غذا می‌خورند
رژیم غذایی در سلامت و طول عمر تاثیر زیادی دارد. برای مثال اگر قبل از خواب نوشابه یا کافئین مصرف کنید، خواب خوبی نخواهید داشت و صبح بی انرژی از خواب بیدار می‌شوید. افراد موفق رژیم غذایی‌شان را عاقلانه و حساب شده انتخاب می‌کنند. 
۶. از میزان اهمیت یک استراحت کوتاه پیش از خواب آگاهند
بسیاری از ما تا یک دقیقه قبل از خواب مشغول کار هستیم، چه کار فکری و درگیری ذهنی و چه کارهای فیزیکی و عملی. همه‌شان از کیفیت خواب شب کم می‌کنند. وقتی تا لحظاتی پیش از خواب در حال فعالیت هستیم، در حین خواب ذهن ما همان موضوع را پیگیری می‌کند و به اندازه کافی استراحت نمی‌کند. همین باعث می‌شود صبح کسل و خسته‌تر از خواب بیدار شویم. بسیاری از افراد موفق پیش از خواب، به مطالعه کتاب یا پیاده‌روی می پردازند و با ذهنی آرام می‌خوابند.

۷. زمان خواب‌ مشخص دارند
بیشتر افراد برای خواب خود برنامه خاصی ندارند و صرفا زمانی که احساس خواب آلودگی کنند می‌خوابند. اما افراد موفق از این قاعده مستثنا هستند. آن‌ها برای خواب شب برنامه منظم و دقیق دارند و حتما سر یک ساعت مشخص می‌خوابند. این برنامه‌ی دقیق خواب به داشتن یک روز برنامه‌ریزی شده و منظم کمک می‌کند. 

[ منبع این خبر سایت ایران-زندگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایران-زندگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده