ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توانمندی ها و ظرفیت خلیج فارس کمتر معرفی شده است

رحیم یعقوب زاده روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: سعی شده است در یازدهمین همایش ملی علمی - فرهنگی خلیج فارس که روز شنبه برگزار می شود، به توانمندی های این منطقه در حوزه های فرهنگی، گردشگری، اقتصادی و جذب سرمایه گذاری پرداخته شود تا همگان آشنایی بیشتری از ظرفیت های منطقه پیدا کنند.
یعقوب زاده شناسایی و معرفی ظرفیت های منطقه و ترغیب پژوهشگران و اندیشمندان به تحقیق بیشتر را از جمله اهداف برگزاری این دوره از همایش اعلام کرد و گفت: با برنامه ریزی برای برگزاری این همایش سعی شده است که استادان، محققان و دانشجویان از دیدگاه های مختلف به این منظقه بپردازند.
وی این رویداد را بستر و ظرفیتی مناسب برای ارایه دستاوردهای محققان و دانشجویان حوزه مطالعات مربوط به خلیج فارس دانست و گفت: آخرین دستاوردهای علمی این حوزه در قالب محورهای تعیین شده، مورد بررسی قرار می گیرند.

** کیش میزبان یازدهمین همایش ملی علمی - فرهنگی خلیج فارس است
وی اظهار کرد: مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران وابسته به جهاد دانشگاهی یازدهمین همایش ملی علمی فرهنگی خلیج فارس را با حضور شخصیت های سیاسی و علمی داخلی و خارجی، روز شنبه ( 25 اردیبهشت ) به مناسبت روز ملی خلیج فارس در جزیره کیش برگزار می کند.
وی به تعداد مقالات رسده به این همایش اشاره کرد و گفت: 208 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده که بیش از 150 مقاله پذیرفته شده است. از این تعداد 30 مقاله برتر در مجموعه کتاب همایش منتشر و بقیه به صورت پوستر ارائه خواهد شد.
یعقوب زاده، بیشترین مقالات پذیرفته شده این همایش را در محور سیاسی و ژئوپلیتیک اعلام و اظهار کرد: محورهای گردشگری، ابعاد اجتماعی و فرهنگی، محیط زیست، ابعاد حقوقی خلیج فارس و هنر و معماری منطقه به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.
وی به حضور شخصیت های خارجی به عنوان سخنرانان این همایش اشاره کرد و گفت: همگرایی کشورها در حوزه خلیج فارس و گسترش تعاملات بین اقوام منطقه از جمله موضوعات سخنرانی این افراد در همایش است.
دبیر اجرایی یازدهمین همایش ملی علمی فرهنگی خلیج فارس، برگزار پنل تخصصی و برپایی نمایشگاه را از دیگر برنامه های این همایش اعلام کرد و گفت: عکس و برخی از اسناد خلیج فارس در قالب این نمایشگاه ارائه خواهد شد.
علمی ** 1201 **2017

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X