توانمندی ها و ظرفیت خلیج فارس کمتر معرفی شده است

رحیم یعقوب زاده روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: سعی شده است در یازدهمین همایش ملی علمی - فرهنگی خلیج فارس که روز شنبه برگزار می شود، به توانمندی های این منطقه در حوزه های فرهنگی، گردشگری، اقتصادی و جذب سرمایه گذاری پرداخته شود تا همگان آشنایی بیشتری از ظرفیت های منطقه پیدا کنند.
یعقوب زاده شناسایی و معرفی ظرفیت های منطقه و ترغیب پژوهشگران و اندیشمندان به تحقیق بیشتر را از جمله اهداف برگزاری این دوره از همایش اعلام کرد و گفت: با برنامه ریزی برای برگزاری این همایش سعی شده است که استادان، محققان و دانشجویان از دیدگاه های مختلف به این منظقه بپردازند.
وی این رویداد را بستر و ظرفیتی مناسب برای ارایه دستاوردهای محققان و دانشجویان حوزه مطالعات مربوط به خلیج فارس دانست و گفت: آخرین دستاوردهای علمی این حوزه در قالب محورهای تعیین شده، مورد بررسی قرار می گیرند.

** کیش میزبان یازدهمین همایش ملی علمی - فرهنگی خلیج فارس است
وی اظهار کرد: مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران وابسته به جهاد دانشگاهی یازدهمین همایش ملی علمی فرهنگی خلیج فارس را با حضور شخصیت های سیاسی و علمی داخلی و خارجی، روز شنبه ( 25 اردیبهشت ) به مناسبت روز ملی خلیج فارس در جزیره کیش برگزار می کند.
وی به تعداد مقالات رسده به این همایش اشاره کرد و گفت: 208 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده که بیش از 150 مقاله پذیرفته شده است. از این تعداد 30 مقاله برتر در مجموعه کتاب همایش منتشر و بقیه به صورت پوستر ارائه خواهد شد.
یعقوب زاده، بیشترین مقالات پذیرفته شده این همایش را در محور سیاسی و ژئوپلیتیک اعلام و اظهار کرد: محورهای گردشگری، ابعاد اجتماعی و فرهنگی، محیط زیست، ابعاد حقوقی خلیج فارس و هنر و معماری منطقه به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.
وی به حضور شخصیت های خارجی به عنوان سخنرانان این همایش اشاره کرد و گفت: همگرایی کشورها در حوزه خلیج فارس و گسترش تعاملات بین اقوام منطقه از جمله موضوعات سخنرانی این افراد در همایش است.
دبیر اجرایی یازدهمین همایش ملی علمی فرهنگی خلیج فارس، برگزار پنل تخصصی و برپایی نمایشگاه را از دیگر برنامه های این همایش اعلام کرد و گفت: عکس و برخی از اسناد خلیج فارس در قالب این نمایشگاه ارائه خواهد شد.
علمی ** 1201 **2017

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توانمندی ها و ظرفیت خلیج فارس کمتر معرفی شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X