ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کتاب‌های درسی در آموزش و پرورش باید بومی‌سازی شود

‌معاون پژوهشی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران گفت: کتاب‌های درسی در آموزش و پرورش باید بومی‌سازی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، فریبرز درتاج در دومین همایش ملی روانشناسی مدرسه در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: در نظر داریم هر سال با برگزاری همایش ملی روانشناسی مدرسه، به مسائل مدرسه بصورت جدی پرداخته شود.

وی با بیان اینکه به دلیل اهمیت موضوع روانشناسی مدرسه، برگزاری سالانه این همایش در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: در مدارس با مشکلات جدی مواجه هستیم.

درتاج با اشاره به اینکه آموزش و پرورش دچار روزمرگی شده است، تصریح کرد: تا زمانی که جراحی آموزشی در آموزش و پرورش انجام نشود، مشکلات مدارس ادامه خواهد داشت.

معاون پژوهشی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران گفت: تعداد روزهای رفته شده به مدرسه در ایران پایین است، اما حجم مطالب ارائه شده بیشتر است.

وی اضافه کرد: کتاب‌های درسی در آموزش و پرورش باید بومی‌سازی شود و حجم مطالب ارائه شده متناسب با روزهایی باشد که به مدرسه می‌روند.

درتاج خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش از همایش ملی روانشناسی مدرسه استقبال مناسبی نمی‌کند، در حالی که خروجی این همایش به درد آموزش و پرورش می‌خورد.

انتهای پیام

برچسب : کتاب درسی

[ منبع این خبر سایت شمانیوز-استان ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شمانیوز-استان ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده