ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برخورد بدون رأفت دادگستری اردبیل با تجاوز به عنف، نزاع دسته جمعی، آدم‌ربایی، مواد مخدر و مشروبات

قاصدی /اردبیل رئیس کل دادگستری استان اردبیل از برخورد بدون رأفت دادگستری اردبیل با تجاوز به عنف، نزاع دسته جمعی، آدم‌ربایی، مواد مخدر و مشروبات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حجت‌الاسلام محمدعلی قاصدی بعد از ظهر امروز در نشست فصلی قضات استان اردبیل اظهار داشت: وضعیت عملکردی مجموعه قضایی استان براساس بررسی‌های انجام گرفته از سوی مرکز مطلوب ارزیابی شده که این امر نشان دهنده تلاش‌های جهادگونه و شبانه‌روزی همکاران در مجموعه قضایی است.

وی دو عامل تشخیص خوب و خوب عمل کردن را علت اصلی در کسب موفقیت و پیشبرد امور برشمرد و افزود: اگر مجموعه قضایی به وظایف خود خوب عمل کرده و در سالم سازی خود، گسترش عدالت، احقاق حقوق عامه مردم و نظام، موفقیت‌آمیز عمل کند، در سلامت و کارایی دیگر دستگاه‌ها نیز تأثیرگذار خواهد بود.

قاصدی گفت: انتظار بر این است تا کل اجزاء تشکیلات قضایی در هماهنگی کامل در پیشبرد وظایف و رسالت خطیر قوه قضائیه صادقانه تلاش کرده و سایر دستگاه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌ها را نیز وادار کنند تا در اجرای قوانین و مقررات و حقوق مردم مصمم‌تر باشند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل وضعیت دستگاه قضایی استان را از حیث ورودی پرونده، دقت در رسیدگی، میزان مانده پرورنده و سایر حوزه‌های در امر رسیدگی به پرونده‌ها بهتر از میانگین کشوری عنوان کرد.

وی تقویت نقاط قوت، شناسایی نقاط ضعف و تلاش برای رفع نواقص و مشکلات را مهم دانست و تصریح کرد: در این راستا هیئت‌های متعدد بازرسی در مجموعه قضایی فعال هستند که موارد را رصد می‌کنند.

قاصدی بیان کرد: البته با تلاش‌های انجام شده برنامه جامع آتی دستگاه قضایی در چهار محور و راهبرد اساسی رفع اطاله دادرسی و ارائه راهکارهای آن، ارتقاء وضعیت دادرسی و افزایش اتقان و کیفیت آراء، پیشگیری از وقوع جرم و برنامه‌ها و راهکارهای مرتبط به آن و توسعه فن‌آوری اطلاعات و خدمات الکترونیکی تدوین شده و در دستور کار قرار گرفته است که به جد پیگیری خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل طولانی شدن رسیدگی‌ها را عامل اساسی و اصلی ایجاد نارضایتی در بین مردم دانست و بر انجام دقیق تحقیقات مقدماتی، صدور دستورات دقیق و مشخص، توجه به اظهارات و مدارک طرفین دعوا به منظور کاهش اطاله دادرسی تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی همواره رأفت اسلامی و اصل برائت و نیز با توجه لزوم حبس‌زدایی و استفاده از مجازات جایگزین  حبس را در مواجه با پرونده‌ها مد نظر دارد، اظهار کرد: در جرایمی که افراد به صورت عمدی و حرفه‌ای در صدد ضربه زدن به امنیت اخلاقی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و امنیت و آسایش مردم هستند، دستگاه قضایی وارد عمل شده و به جد برخورد می‌کند.

قاصدی بیان کرد: جای هیچ گونه رأفت و گذشتی در جرائمی همچون تجاوز به عنف، نزاع دسته جمعی، آدم ربایی، مواد مخدر و مشروبات الکلی که مادر تمام فسادها بوده و بنیان خانواده و جامعه را از هم می‌پاشد وجود ندارد و قاطعانه براساس قوانین و مقررات برخورد خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل بر لزوم تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی همراه با صبر و حوصله، نظارت بر زیر مجموعه‌ها، لزوم دقت در مراوده‌ها و ارتباطات با توجه به جایگاه و شأن قاضی، رعایت صرفه‌جویی در ملزومات اداری و صدور احکام بازدارنده تأکید کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده