ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زیر ساخت فرهنگی و اجتماعی اقتصاد مقاومتی مورد غفلت  واقع شده است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مسعود صفیاری امروزدر نشست هم اندیشی بانوان فرهیخته استان زنجان با عنوان  اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی با نگاه زن و خانواده ابراز کرد: درخصوص زیر ساخت فرهنگی و اجتماعی اقتصاد مقاومتی غفلت می شود حتی  بخش هایی از بدنه مدیریتی نیز علاقمند نیستند در گفتمان سازی این حوزه ،نخبگان را مشارکت دهند.

وی  خاطر نشان کرد: نامگذاری سال ها توسط رهبر معظم انقلاب  نه شعار است و نه تشریفات بلکه ناظر به اقتضایات، نیازها ، شرایط داخلی و چشم انداز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفتمان سازی را در تحقق  منویات رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی ضروری دانست و اظهار کرد: گفتمان سازی اقدامی علمی است و وظیفه نخبگان است بنابراین اگر در حوزه ساحت فرهنگی اقتصاد مقاومتی اقدامی لازم باشد  مشارکت نخبگان لازم است.

حجت الاسلام صفیاری با تاکید براینکه زیر بنای تحقق اقتصاد مقاومتی فرهنگ است ابراز کرد: نامگذاری امسال برگرفته از فرهنگ اسلامی و معطوف به اقدام همگانی  است.

وی با اشاره به اینکه تبدیل شدن اقتصاد مقاومتی به یک مطالبه  ضروری است خاطر نشان کرد: آن هایی که تصور می کنند تحقق اقتصاد مقاومتی نیاز به برنامه ی بلند مدت برای آینده دارد بدانند اگر چنین بود رهبر انقلاب  تاکید نمی کردند سال 95 حتما باید اقتصاد مقاومتی عملی شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، بیانات رهبر معظم انقلاب را نقشه راهی برای حرکت در حوزهع های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دانست و یادآور شد: نگاه جلهه ای و جهادی مورد تاکید ایشان لازمه موفقیت در این مسیر است.

وی تقوای اجتماعی،  وجدان کاری،تبیین رابطه اقتصاد مقاومتی و مکتب اقتصادی اسلام و انقلاب اسلامی ،حمایت از تولید ملی،فرهنگ کار و تلاش، پرهیز از تنبلی و اقتصاد استراحتی را  از مواردی برشمرد که در نگاه رهبری  نخبگان باید در گفتمان سازی به آن توجه داشته باشند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، تصریح کرد: باید نقش زن نخبه مذهبی در روند حرکت جامعه به ویژه در حوزه فرهنگی  مشخص شود.

حجت الاسلام صفیاری ادامه داد: توقع رهبر معظم از بانوان نخبه، استراتژی نظامی  اسلامی است که برگرفته از خلاها ، نیازها و ضرورت های امروزی جامعه است.

به گفته وی در گفتکمان غرب واژه «خانواده» حذف شده اما عنصر «زن» بسیار پر رنگ است  است در همین راستا هدف دشمنان ما فروپاشی بنیان خانواده است.

این مقام مسئول  ابراز کرد: تربیت انقلابی نسل آینده، اثر بخشی حضور بانوان نخبه در تصمیم سازی و تصمیم گیری های استان نیاز به نقشه راه، تعهد و استراتژی دارد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، احیای هویت زن مسلمان را غایت نگاه رهبری برشمرد و خاطر نشان کرد: تصحیح نگاه به زن،خودسازی و بازنگری در روند گذشته و حال در این راستا ضروری است.

حجت الاسلام صفیاری روحیه جهادی  را از ارکان تحقق اقتصاد مقاومتی  دانست و گفت: این یک تفکر فرهنگی است که باید ترویج دهیم.

وی یادآور شد: امروز در جنگ اقتصادی هستیم بنابراین همه ارکان جامعه باید آرایش جنگی داشته باشند و نقش زنان  نخبه در جبهه فرهنگی باید تبیین و مورد توجه  قرار گیرد.

وی از بانوان فرهیخته استان زنجان در خواست کرد: پیشنهادات کاربردی برای تحقق نامگذاری سال ارایه دهند و بازنگری در توانمندی ها و عملکرد خود تاثیرگذاری خود را در تعالی فرهنگی جامعه افزایش دهند.

حجت الاسلام صفیاری همچنین تاکید کرد: شورای فرهنگ عمومی استان ها باید به قرارگاه اقتصاد مقاومتی تبدیل شود.

 

 

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده